Final class results 28.05.2023 13:10:44
Pomorze Sprint Cup 2023
===Podkarpacki OZOS=====================================================Orienteering Organiser===
Final class results: M21E 2.3km 0m 21c
-------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[05]DZIOBA, Mateusz UMKS, Kwidzyn 5 1101 14.49 + 0.00
2.[2007]PACHNIK, Jędrzej UKS Orientpark.pl, I 40 3073 15.02 + 0.13
3.[31]RZEŃCA, Piotr (Jr) UKS Orientuś, Łódź 12 2129 15.10 + 0.21
4.[21]PALMEN, Alvar Espoon Suunta 13 15.15 + 0.26
5.[19]PABICH, Mariusz UKS Azymut, Pabianic 11 338 15.21 + 0.32
6.[34]SZTRANEK, Jan UKS Azymut, Pabianic 11 2653 15.35 + 0.46
7.[20]PACHNIK, Stanisław UKS Orientuś, Łódź 12 4297 15.52 + 1.03
8.[04]BIEDERMAN, Marcin WKS Wawel, Kraków 4 1508 16.01 + 1.12
9.[11]KALATA, Michał UMKS, Kwidzyn 5 853 16.11 + 1.22
10.[2006]NOWAK, Grzegorz UKS Siódemka, Rumia 10 2370 16.32 + 1.43
11.[32]SŁOMCZYŃSKI, Ignacy UKS Orientuś, Łódź 12 2837 16.40 + 1.51
12.[13]MICHALAK, Kacper UNTS, Warszawa 3 2980 16.46 + 1.57
12.[22]PASZYŃSKI, Piotr UKS Orientuś, Łódź 12 423 16.46 + 1.57
14.[33]SOKALSKI, Dariusz KU AZS WAT, Warszawa 19 715 16.57 + 2.08
15.[2002]DVORNIKOV, Danylo TSRS 24 5809 17.02 + 2.13
16.[07]GŁADECKI, Dawid UKS OSiR, Góra Kalwa 6 3729 17.04 + 2.15
16.[10]JEREMY, Genar Antwerp Orienteers 7 17.04 + 2.15
18.[17]OGDOWSKI, Bartłomiej UKS Siódemka, Rumia 10 2118 17.05 + 2.16
19.[36]WOŁOWCZYK, Krzysztof UNTS, Warszawa 3 488 17.11 + 2.22
20.[23]PELCKMANS, Adriaan Antwerp Orienteers 7 17.17 + 2.28
21.[2005]MULLER, Wiktor UMKS, Kwidzyn 5 2578 17.22 + 2.33
22.[2008]WOŁEK, Stanisław UNTS, Warszawa 3 3557 17.33 + 2.44
23.[02]AU, Joshua Ho Kiu Individual 2 17.44 + 2.55
24.[28]PRZYWORSKI, Kamil HKS Azymut, Mochy 16 3589 18.17 + 3.28
25.[2009]WÓJTOWICZ, Krzysztof UNTS, Warszawa 3 3174 18.41 + 3.52
26.[2003]GÓRSKI, Patryk UKS OSiR, Góra Kalwa 6 4541 19.07 + 4.18
27.[2010]WYCZÓŁKOWSKI, Wojciech UNTS, Warszawa 3 5690 19.20 + 4.31
28.[08]GRIETENS, Ruben Antwerp Orienteers 7 20.06 + 5.17
29.[35]VELEDA DIAZ, David Club Orientacio Cata 20 20.07 + 5.18
30.[2001]BIELECKI, Michał UKS Siódemka, Rumia 10 2855 20.57 + 6.08
31.[2011]ŻESŁAWSKI, Mateusz WKS Wawel, Kraków 4 3200 21.35 + 6.46
32.[29]RODRIGUES, Sandro CA Madeira 17 22.12 + 7.23
33.[24]PFLOCK, Marcel OLV Weimar 14 22.18 + 7.29
34.[12]ŁĄTKOWSKI, Krzysztof Indywidualny Wielkop 9 5725 26.18 + 11.29
35.[2004]KUPNIEWSKI, Łukasz TSRS 24 31.06 + 16.17
[14]MOSSAKOWSKI, Wojciech UNTS, Warszawa 3 1115 MISPUNCH
[25]PIOTROWSKI, Radosław PKO Harpagan, Gdańsk 8 1625 MISPUNCH
[01]ABDULKAREEM, Idris Abayomi Team 360 stopni, War 22 DNF
[06]FAKOREDE, Olayemi Afeez LAGOS STATE ORIENTEE 1 DNF
[09]HEWELT, Maciej PKO Harpagan, Gdańsk 8 162 DNF
[16]NWAFOR, Onyekachi Jeremiah LAGOS STATE ORIENTEE 1 DNF
[18]OSAMAGIADE VICTOR, Agbons Goodluck LAGOS STATE ORIENTEE 1 DNF
[26]PORZYCZ, Grzegorz UKS Azymut 45, Gdyni 15 2371 DNF
[30]ROSATO, Luca A.S.D.O.G. Galilei 18 DNF
[37]MAZAN, Bartłomiej KOS BnO Szczecin 99 DNF
Final class results: W21E 1.9km 0m 20c
-------------------------------------------------------------------------------------------------
1.[62]POLISHCHUK, Mariya UNTS, Warszawa 3 1962 15.42 + 0.00
2.[59]GRUCHALA, Natalia PKO Harpagan, Gdańsk 8 4764 16.12 + 0.30
3.[57]GIELEC, Zuzanna UKS Orientuś, Łódź 12 3046 16.21 + 0.39
4.[53]DEWICKERE, Danielle Antwerp Orienteers 7 16.54 + 1.12
5.[56]FORTUNIAK, Weronika UNTS, Warszawa 3 2836 16.56 + 1.14
6.[55]DURZYŃSKA, Katarzyna HKS Azymut, Mochy 16 3584 17.02 + 1.20
7.[54]DOREŃ, Wiktoria UKS Orientuś, Łódź 12 3854 17.15 + 1.33
8.[2054]FILIPIAK, Adrianna WKS Grunwald, Poznań 38 4153 17.18 + 1.36
9.[52]CHAN, Hau Wah Brenda Orienteering Associa 21 882 17.34 + 1.52
10.[2051]CEPURDEJ, Katarzyna Indywidualnie Pomors 43 4183 18.02 + 2.20
11.[2056]KREMPIŃSKA, Julia UKS Azymut, Pabianic 11 2651 18.14 + 2.32
12.[63]SILKE, Van Rooy Antwerp Orienteers 7 18.54 + 3.12
13.[2052]DOBOSZ, Aleksandra UKS OSiR, Góra Kalwa 6 5323 19.36 + 3.54
14.[60]HOFFMANN, Barbara KS Hades, Poznań 23 930 20.58 + 5.16
15.[2053]DOBROŚ, Aleksandra UKS Arkady, Raszków 25 3060 21.48 + 6.06
16.[2057]MONIAK, Zofia LKS Górzanka, Nawojo 44 4709 22.39 + 6.57
17.[51]AERTS, Anneleen Antwerp Orienteers 7 23.45 + 8.03
18.[2055]GROCHOWALSKA, Alicja UKS Azymut, Pabianic 11 4604 24.14 + 8.32
19.[2059]RUTKOWSKA, Magdalena TSRS 24 2854 29.20 + 13.38
[61]IHESE, Sandra Ifeanyi LAGOS STATE ORIENTEE 1 DNF
[2058]PERFIKOWSKA, Hanna UMKS, Kwidzyn 5 3363 DNF
[64]MAZAN, Aleksandra KOS BnO Szczecin 99 DNF
nC [58]GÓRNICKA-ANTONOWICZ, Anna Team 360 stopni, War 22 91 nC 19.06 + 3.24
|