Final class results 04.06.2022 19:08:43
Pomorze Sprint Cup 2022 3.etap
===Podkarpacki OZOS================================================Orienteering Organiser===
Final class results: 10R 1.0km 0m 10c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[106]PUSTKOWSKA, Malina PKO Harpagan, Gdańsk 1 0mp 11.21
2.[]MĄCZYŃSKA, Karolina 0mp 13.59
3.[105]PIETRZAK, Inez HKS Azymut, Mochy 5 0mp 15.53
4.[101]DARGACZ, Angelika PKO Harpagan, Gdańsk 1 0mp 18.24
5.[103]MAZUR, Matylda UKS Azymut, Pabianic 3 5242 0mp 28.37
6.[104]MELLER, Zofia KS Hades, Poznań 4 1mp 37.56
[102]LENDZIOSZEK, Łucja KOS Warszawa 2 DNF
[107]PIOTROWSKI, Filip UMKS, Kwidzyn 6 DNF
Final class results: M10 1.2km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1060]SZUTKO, Aleksander UKS Traper, Złocieni 12 4919 10.07 + 0.00
2.[1057]ROUTSI, Rafael Rasti-Jyry 11 13.08 + 3.01
3.[1058]SAGRERA, Brunon UMKS, Kwidzyn 6 5552 14.49 + 4.42
4.[1052]CIUPA, Wojciech UKS Orientuś, Łódź 7 5267 15.39 + 5.32
5.[1056]OBERNIKHIN, Stsiapan Stowarzyszenie Team 10 17.20 + 7.13
6.[1062]WOJARSKI, Przemysław UMKS, Kwidzyn 6 5599 21.37 + 11.30
7.[1061]URYGA, Adam WKS Wawel, Kraków 13 5200 21.48 + 11.41
8.[1053]KMIECIŃSKI, Franciszek PUKS Młode Orły, Now 8 4533 21.52 + 11.45
9.[1055]MARSZAŁEK, Karol UKS Azymut 45, Gdyni 9 5068 23.38 + 13.31
10.[1051]CICHEWICZ, Wojciech UMKS, Kwidzyn 6 5556 28.25 + 18.18
[1054]LIPIEC, Błażej PUKS Młode Orły, Now 8 5561 DNF
[1059]SAGRERA, Leon UMKS, Kwidzyn 6 5551 DNF
Final class results: M12 1.5km 0m 14c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1277]SOBOLIVSKYI, Makar UNTS, Warszawa 14 5741 9.48 + 0.00
2.[1283]WIŚNIEWSKI, Adam UKS Azymut, Pabianic 3 4406 10.54 + 1.06
3.[1269]MARSZAŁEK, Dawid UKS Kometa, Gliwice 17 4148 11.12 + 1.24
4.[1265]JĘDRAS, Jakub UMKS, Kwidzyn 6 4509 11.39 + 1.51
5.[1274]PIETRZAK, Bruno HKS Azymut, Mochy 5 5046 12.34 + 2.46
6.[1273]PĘKAL, Paweł UMKS, Kwidzyn 6 4444 12.53 + 3.05
7.[1260]GOŚCINIAK, Kacper UKS Arkady, Raszków 15 5487 13.23 + 3.35
7.[1285]ZASADZKI, Tymoteusz WKS Wawel, Kraków 13 4749 13.23 + 3.35
9.[1256]DUDA, Łukasz UKS Traper, Złocieni 12 4142 13.56 + 4.08
10.[1255]DROŃ, Wojciech UMKS, Kwidzyn 6 4510 14.01 + 4.13
11.[1264]HUNDT, David WKS Wawel, Kraków 13 14.23 + 4.35
12.[1253]CZERNICKI, Julian UNTS, Warszawa 14 5737 14.33 + 4.45
13.[1251]BUCZMA, Jakub Stowarzyszenie Team 10 5463 14.40 + 4.52
14.[1282]URYGA, Artur WKS Wawel, Kraków 13 4928 14.45 + 4.57
15.[1263]GROMADZKI, Szymon PKO Harpagan, Gdańsk 1 5579 15.01 + 5.13
16.[1257]GAJDA, Szczepan UNTS, Warszawa 14 5505 15.23 + 5.35
17.[1279]SZEWCZYKOWSKI, Rafał Stowarzyszenie Team 10 5378 15.25 + 5.37
18.[1262]GÓRSKI, Seweryn UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5321 15.47 + 5.59
19.[1272]NIEDBAŁ, Mikołaj MKS MOS, Wrocław 18 5491 16.32 + 6.44
20.[1280]SZYMANOWSKI, Natan UKS Traper, Złocieni 12 4920 16.48 + 7.00
21.[1266]LENCZOWSKI, Krzysztof Stowarzyszenie Team 10 4075 18.16 + 8.28
22.[1271]MIZIOŁEK, Jerzy Stowarzyszenie Team 10 5604 19.17 + 9.29
23.[1281]TOMASZEWSKI, Wojciech UKS Włóczykij, Osiek 19 5301 22.21 + 12.33
24.[1268]MACIAŚ, Kacper UNTS, Warszawa 14 5688 26.48 + 17.00
25.[1275]POTRZEBSKI, Tytus UNTS, Warszawa 14 31.00 + 21.12
26.[1276]SIPAK, Kacper PUKS Młode Orły, Now 8 5572 34.08 + 24.20
27.[1258]GAWLIKOWSKI, Mikołaj UNTS, Warszawa 14 5681 35.56 + 26.08
28.[1254]DOPIERAŁA, Adam UNTS, Warszawa 14 5736 47.51 + 38.03
29.[1261]GÓRALSKI, Brunon UNTS, Warszawa 14 5680 53.14 + 43.26
30.[1259]GŁĘBIEWSKI, Emil UNTS, Warszawa 14 60.14 + 50.26
31.[1278]STEFANIAK, Jakub UNTS, Warszawa 14 5684 67.38 + 57.50
32.[1284]WIŚNIEWSKI, Maksymilian UNTS, Warszawa 14 5676 69.25 + 59.37
[1270]MATYSIAK, Jakub UNTS, Warszawa 14 5735 MISPUNCH
[1252]CENDROWSKI, Nikodem UNTS, Warszawa 14 5738 DNF
[1267]LIPIEC, Gabriel PUKS Młode Orły, Now 8 5076 DNF
Final class results: M14 1.7km 0m 17c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1487]TRZECIAK, Antoni UKS Orientuś, Łódź 7 5024 11.21 + 0.00
2.[1461]KOCIUBA, Wiktor MKS MOS, Wrocław 18 4002 11.32 + 0.11
3.[1489]UKLEJA, Krzysztof UKS Azymut 45, Gdyni 9 3120 12.22 + 1.01
4.[1457]GRZYMKIEWICZ, Mateusz UKS Orientuś, Łódź 7 4878 13.01 + 1.40
5.[1466]LENDZIOSZEK, Roman BKS Wataha, Warszawa 21 4944 13.14 + 1.53
6.[1452]CIUPA, Jan UKS Orientuś, Łódź 7 3926 13.19 + 1.58
7.[1488]TUFEKCIS, Leonidas BKS Wataha, Warszawa 21 4577 13.41 + 2.20
8.[1473]MOTAŁA, Piotr UKS Siódemka, Rumia 20 4552 14.01 + 2.40
9.[1468]ŁUBISZ, Łukasz UKS Azymut, Pabianic 3 4402 14.15 + 2.54
10.[1463]LEMAŃCZYK, Witold PKO Harpagan, Gdańsk 1 4804 14.24 + 3.03
11.[1484]STEFAŃCZAK, Tymon MKS MOS, Wrocław 18 4344 14.26 + 3.05
12.[1481]SIKORA, Dawid PKO Harpagan, Gdańsk 1 5279 14.42 + 3.21
13.[1486]TOMALA, Maciej MKS MOS, Wrocław 18 4916 15.06 + 3.45
14.[1470]MAŚLANKA, Mateusz BKS Wataha, Warszawa 21 4581 15.11 + 3.50
15.[1455]GREBENCHUK, Yevheni KS Hades, Poznań 4 5764 15.48 + 4.27
16.[1479]PUŁCZYŃSKI, Jeremi WKS Wawel, Kraków 13 4019 16.05 + 4.44
17.[1474]OBERNIKHIN, Piotr Stowarzyszenie Team 10 16.22 + 5.01
18.[1462]KREFFT, Adam UKS Siódemka, Rumia 20 5531 16.24 + 5.03
19.[1491]WOJDA, Grzegorz UNTS, Warszawa 14 4570 16.35 + 5.14
20.[1465]LENDZIOSZEK, Leszek KOS Warszawa 2 4736 16.45 + 5.24
20.[1480]RUBAJ, Konrad UMKS, Kwidzyn 6 5065 16.45 + 5.24
22.[1483]STAŚKIEWICZ, Miłosz MKS MOS, Wrocław 18 4915 17.27 + 6.06
22.[1485]STEFAŃSKI, Marek UKS Arkady, Raszków 15 4034 17.27 + 6.06
24.[1490]WIDZIEWICZ, Damian MKS MOS, Wrocław 18 5706 17.31 + 6.10
25.[1459]KAMIŃSKI, Marcin MKS MOS, Wrocław 18 5705 18.13 + 6.52
26.[1454]GAJDA, Ignacy Tadeusz UNTS, Warszawa 14 4825 18.14 + 6.53
27.[1471]MATUSZEWSKI, Dawid UNTS, Warszawa 14 4611 18.24 + 7.03
28.[1482]SIUDEK, Krzysztof UKS Orientuś, Łódź 7 4874 18.29 + 7.08
29.[1456]GROMADZKI, Wiktor Stowarzyszenie Team 10 4072 18.36 + 7.15
30.[1458]JONIEC, Hubert UMKS, Kwidzyn 6 3917 19.15 + 7.54
31.[1475]PALAK, Jakub UNTS, Warszawa 14 4841 19.45 + 8.24
32.[1464]LENCZOWSKI, Adam Stowarzyszenie Team 10 4073 20.54 + 9.33
33.[1451]CHMURA, Patryk UKS Arkady, Raszków 15 4994 21.03 + 9.42
34.[1477]POKORSKI, Borys UMKS, Kwidzyn 6 5550 21.05 + 9.44
35.[1478]POLEWIAK, Paweł UNTS, Warszawa 14 4567 21.31 + 10.10
36.[1472]MELLER, Jan KS Hades, Poznań 4 4150 21.47 + 10.26
37.[1476]POBRATYN, Błażej UNTS, Warszawa 14 4566 23.20 + 11.59
38.[1453]DZWONKOWSKI, Łukasz UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5692 25.31 + 14.10
39.[1467]LEŚNIAK, Alexander UNTS, Warszawa 14 4559 27.19 + 15.58
40.[1469]MACIAŚ, Jakub UNTS, Warszawa 14 4839 27.39 + 16.18
[1460]KAWECKI, Michał UMKS, Kwidzyn 6 5553 DNF
[]MACZYŃŚKI, Mirosław DNF
Final class results: M16 2.2km 0m 21c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1654]DRAPELLA, Stanisław PKO Harpagan, Gdańsk 1 4803 15.17 + 0.00
2.[1659]KREMPIŃSKI, Franciszek UKS Azymut, Pabianic 3 3559 15.39 + 0.22
3.[1679]CEPURDEJ, Władysław UKS Azymut 45, Gdyni 9 16.04 + 0.47
4.[1667]PISAREK, Kordian WKS Wawel, Kraków 13 4263 17.24 + 2.07
5.[1658]KIELNIEROWSKI, Wojciech UKS Azymut, Pabianic 3 4105 17.27 + 2.10
6.[1662]ŁĄCKI, Jakub UKS Azymut, Pabianic 3 3296 17.35 + 2.18
7.[1651]BULTROWICZ, Tymoteusz WKS Śląsk, Wrocław 22 3700 18.10 + 2.53
8.[1673]SZTRANEK, Maciej UKS Azymut, Pabianic 3 3562 18.20 + 3.03
9.[1678]ZIELIŃSKI, Tomasz KS Hades, Poznań 4 3701 18.41 + 3.24
10.[1670]RZEŃCA, Tomasz UKS Orientuś, Łódź 7 3712 18.53 + 3.36
11.[1677]ZAREMBA, Adam UMKS, Kwidzyn 6 3567 18.59 + 3.42
12.[1668]POKORSKI, Igor UMKS, Kwidzyn 6 5549 19.09 + 3.52
13.[1669]RYGIELSKI, Wiktor UMKS, Kwidzyn 6 3570 19.19 + 4.02
14.[1656]DUBRO, Lev UKS Traper, Złocieni 12 4829 20.15 + 4.58
15.[1660]KRÓL, Jan UKS Arkady, Raszków 15 4030 20.27 + 5.10
16.[1653]DOMARUS, Aleksander UKS Siódemka, Rumia 20 5362 20.34 + 5.17
17.[1652]CHACHURSKI, Mieszko UNTS, Warszawa 14 4193 20.37 + 5.20
18.[1655]DROŃ, Wiktor UMKS, Kwidzyn 6 3764 20.56 + 5.39
19.[1665]PERFIKOWSKI, Paweł UMKS, Kwidzyn 6 3568 21.05 + 5.48
20.[1664]MAZUREK, Maciej Tczewskie Stowarzysz 23 5605 21.22 + 6.05
21.[1676]WIŚNIEWSKI, Jakub UKS Azymut, Pabianic 3 3879 21.35 + 6.18
22.[1666]PĘKAL, Mikołaj UMKS, Kwidzyn 6 3569 23.28 + 8.11
23.[1657]GRZEGORCZYK, Borys WKS Wawel, Kraków 13 4481 24.15 + 8.58
24.[1672]STANIAK, Paweł PKO Harpagan, Gdańsk 1 5583 27.09 + 11.52
25.[1671]SŁOMCZYŃSKI, Filip UKS Orientuś, Łódź 7 3765 27.35 + 12.18
26.[1675]WESOŁOWSKI, Oskar UKS Azymut, Pabianic 3 4458 33.36 + 18.19
[1663]MACIEJEWSKI, Bartłomiej BKS Wataha, Warszawa 21 3943 DNF
[1674]WDOWCZYK, Paweł UKS Arkady, Raszków 15 4036 DNF
[]STRONSKI, Kacper LOK Grudziądz lok DNF
[]MACZYNSKI, Dawid LOK Grudziądz lok DNF
Final class results: M18 2.2km 0m 21c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1860]WÓJCIK, Paweł WKS Wawel, Kraków 13 2991 15.15 + 0.00
2.[1854]MULLER, Wiktor UMKS, Kwidzyn 6 2578 15.24 + 0.09
3.[1859]WOŁEK, Stanisław UNTS, Warszawa 14 3557 15.42 + 0.27
4.[1862]ŻESŁAWSKI, Jakub WKS Wawel, Kraków 13 3201 16.05 + 0.50
5.[1861]WÓJTOWICZ, Krzysztof UNTS, Warszawa 14 3174 16.29 + 1.14
6.[1863]ŻESŁAWSKI, Mateusz WKS Wawel, Kraków 13 3200 16.56 + 1.41
7.[1857]TYWONEK, Jan UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3841 17.05 + 1.50
8.[1851]DĄBROWSKI, Karol UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3907 17.55 + 2.40
9.[1853]MARSZAŁEK, Patryk UKS Kometa, Gliwice 17 3823 18.39 + 3.24
10.[1855]SEMPRYKH, Andrian PKO Harpagan, Gdańsk 1 5787 22.24 + 7.09
11.[1858]WASILEWSKI, Mikołaj UKS OSiR, Góra Kalwa 16 2779 25.29 + 10.14
[1852]DVORNIKOV, Danylo Tczewskie Stowarzysz 24 5809 MISPUNCH
[1856]TENGOWSKI, Mateusz UMKS, Kwidzyn 6 5250 DNF
Final class results: M20 2.2km 0m 21c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2053]NOWAK, Grzegorz UKS Siódemka, Rumia 20 2370 14.42 + 0.00
2.[2055]SŁOMCZYŃSKI, Ignacy UKS Orientuś, Łódź 7 2837 15.15 + 0.33
3.[2054]OBERNIKHIN, Alex Stowarzyszenie Team 10 5619 16.09 + 1.27
4.[2051]BARTOS, Zbigniew UKS Orientuś, Łódź 7 2127 16.53 + 2.11
5.[2052]KULESZA, Igor UKS Orientuś, Łódź 7 4098 17.53 + 3.11
Final class results: M21A 2.6km 0m 26c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2158]MADEJ, Mateusz UKS Orientpark.pl, I 30 705 19.42 + 0.00
2.[2157]LEWANDOWSKI, Marek ind. Bydgoszcz 29 20.14 + 0.32
3.[2153]GĄSIOROWSKI, Adam UKS Azymut, Pabianic 3 3558 20.37 + 0.55
4.[2161]TOIVONEN, Vilhelm Kangasala SK 31 20.50 + 1.08
5.[2164]KUCHARCZYK, Jakub UKS Kometa, Gliwice 17 20.57 + 1.15
6.[2154]GÓRSKI, Maciej Warszawa 27 24.38 + 4.56
7.[]PARFIANOWCZ, Adam 25.44 + 6.02
8.[2152]GAJOS, Paweł KU AZS WAT, Warszawa 26 5338 25.47 + 6.05
9.[2160]SZYSZKA, Kacper KU AZS WAT Warszawa 28 26.35 + 6.53
10.[2162]URANOWSKI, Marek 15GBZ 32 27.20 + 7.38
11.[2155]HALUCH, Karol KU AZS WAT Warszawa 28 28.25 + 8.43
12.[2156]HOROSZKIEWICZ, Adrian UKS Orientuś, Łódź 7 5285 30.12 + 10.30
[]MRÓZ, Bartosz LOK Grudziądz lok DNF
Final class results: M21E 2.6km 0m 26c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[71]OLEJNIK, Michał WKS Grunwald, Poznań 39 340 14.33 + 0.00
2.[58]DZIOBA, Mateusz MKS Paulinum, Jeleni 37 1101 15.45 + 1.12
3.[65]KUCA, Kacper UNTS, Warszawa 14 2032 16.19 + 1.46
4.[61]FOMICIOV, Anatoli Moldova national tea 35 16.30 + 1.57
5.[72]PABICH, Mariusz UKS Azymut, Pabianic 3 338 16.31 + 1.58
6.[51]BERNACIAK, Aleksander WKS Śląsk, Wrocław 22 1402 16.36 + 2.03
7.[52]BIEDERMAN, Marcin WKS Wawel, Kraków 13 1508 16.39 + 2.06
8.[62]GŁADECKI, Dawid UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3729 16.55 + 2.22
9.[67]MICHALAK, Kacper UNTS, Warszawa 14 2980 17.00 + 2.27
10.[59]FEDOSIEIENKO, Volodymyr KSO If Deaf 38 17.50 + 3.17
11.[56]DAVÎDOV, Iaroslav Moldova national tea 35 17.51 + 3.18
12.[76]PASZYŃSKI, Piotr UKS Orientuś, Łódź 7 423 17.54 + 3.21
13.[60]FILIPIAK, Mateusz KS Hades, Poznań 4 4415 18.06 + 3.33
13.[70]OGDOWSKI, Bartłomiej UKS Siódemka, Rumia 20 2118 18.06 + 3.33
15.[69]NIEWIEDZIAŁA, Robert UKS Siódemka, Rumia 20 1021 18.31 + 3.58
16.[63]GOLOVEI, Andrei Moldova national tea 35 18.42 + 4.09
17.[57]DOMAŃSKI, Dariusz 17 WBZ 36 18.53 + 4.20
18.[53]BYRCZEK, Jan UKS Azymut 45, Gdyni 9 2726 19.06 + 4.33
19.[68]MOSSAKOWSKI, Wojciech UNTS, Warszawa 14 1115 19.37 + 5.04
20.[83]WOŁOWCZYK, Krzysztof UNTS, Warszawa 14 488 22.20 + 7.47
[75]PARFIANOWICZ, Piotr UNTS, Warszawa 14 102 MISPUNCH
[84]PRYJMA, Fryderyk UNTS, Warszawa 14 2672 MISPUNCH
[73]PACHNIK, Stanisław UKS Orientuś, Łódź 7 4297 MISPUNCH
[82]SZTRANEK, Jan UKS Azymut, Pabianic 3 2653 MISPUNCH
[78]PAWLAK, Bartosz WKS Grunwald, Poznań 39 898 DNF
[81]RZEŃCA, Piotr (jr) UKS Orientuś, Łódź 7 2129 DNF
Final class results: M35 2.1km 0m 22c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[3562]SOKALSKI, Dariusz KU AZS WAT, Warszawa 26 715 14.54 + 0.00
2.[3563]WENSŁAW, Mateusz UKS Azymut 45, Gdyni 9 153 15.03 + 0.09
3.[3555]LESISZ, Kamil UNTS, Warszawa 14 3904 16.35 + 1.41
4.[3559]MUZIOŁ, Łukasz PKO Harpagan, Gdańsk 1 5577 16.58 + 2.04
5.[3553]KOŻYCZKOWSKI, Edward UKS Siódemka, Rumia 20 5358 18.01 + 3.07
6.[3557]MAZUR, Michał UKS Azymut, Pabianic 3 2952 18.36 + 3.42
7.[3565]WYRZYKOWSKI, Patryk KS Hades, Poznań 4 5078 18.54 + 4.00
8.[3558]MELLER, Błażej KS Hades, Poznań 4 4746 20.53 + 5.59
9.[3554]KROCHMAL, Adam UNTS Warszawa 40 24.40 + 9.46
10.[3556]ŁĄTKOWSKI, Krzysztof Indywidualny Wielkop 41 5725 24.57 + 10.03
10.[3561]RAMOTOWSKI, Mariusz 15.GBZ 42 24.57 + 10.03
[3551]FRĄTCZAK, Sławomir PKO Harpagan, Gdańsk 1 4370 MISPUNCH
[3564]WOJCIECH, Sebastian KS Hades, Poznań 4 4542 DNF
[3566]ZAJĄC, Bartosz Jednostka wojskowa 2 43 DNF
Final class results: M40 2.1km 0m 22c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4059]KOCIUBA, Marek KU AZS WAT, Warszawa 26 4985 15.45 + 0.00
2.[4053]CYCH, Piotr WKS Śląsk, Wrocław 22 718 16.48 + 1.03
3.[4063]OBERNIKHIN, Igor Stowarzyszenie Team 10 16.56 + 1.11
4.[4066]SIKORA, Roger PKO Harpagan, Gdańsk 1 5145 17.21 + 1.36
5.[4054]DAMAZYN, Damian JW1109 45 17.57 + 2.12
6.[4069]WOJCZYK, Sebastian UKS Orientuś, Łódź 7 5272 18.49 + 3.04
7.[4060]KURKOWIAK, Grzegorz WKS Grunwald, Poznań 39 5732 19.27 + 3.42
8.[4052]BIAŁOGRODZKI, Jakub UKS Azymut 45, Gdyni 9 5611 19.35 + 3.50
9.[4058]IEFYMENKO, oleksandr indywidualnie 48 19.58 + 4.13
10.[4057]GROCHAL, Marcin KS Kościelec, Chrzan 47 4830 20.00 + 4.15
11.[4065]PISARSKI, Patryk UKS Siódemka, Rumia 20 4692 21.28 + 5.43
12.[4064]PIETRZAK, Patryk HKS Azymut, Mochy 5 1229 21.31 + 5.46
13.[4067]STACHOWSKI, Paweł Indywidualny lubuski 49 1536 24.58 + 9.13
14.[4062]MARSZAŁEK, Michał UKS Azymut 45, Gdyni 9 5610 32.15 + 16.30
[4056]GOLINOWSKI, Paweł Indywidualny Dolnośl 46 2892 MISPUNCH
[4055]FANKIDEJSKI, Artur UKS Włóczykij, Osiek 19 3873 DNF
[4068]TKACZUK, Tomasz UKS Azymut, Pabianic 3 3253 DNF
Final class results: M45 1.9km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4567]NOWAK, Jacek UKS Siódemka, Rumia 20 143 13.46 + 0.00
2.[4562]KREMPIŃSKI, Piotr UKS Azymut, Pabianic 3 2652 15.31 + 1.45
3.[4559]FIEDOROWICZ, Szczepan UKS Traper, Złocieni 12 2906 15.52 + 2.06
4.[4553]BŁACHUT, Igor Stowarzyszenie Team 10 2679 15.53 + 2.07
5.[4555]CHABIERA, Tomasz UNTS, Warszawa 14 2521 15.59 + 2.13
6.[4551]BANACH, Krzysztof UMKS ORKAN, Ostróda 51 1440 16.02 + 2.16
7.[4574]SIUDEK, Konrad UKS Orientuś, Łódź 7 4873 16.19 + 2.33
8.[4557]DARGACZ, Arkadiusz PKO Harpagan, Gdańsk 1 4591 16.24 + 2.38
9.[4565]MIANOWSKI, Rafał UNTS, Warszawa 14 2068 16.30 + 2.44
10.[4560]FILIPIAK, Marek KS Hades, Poznań 4 4414 16.33 + 2.47
11.[4554]BORZYSZKOWSKI, Jacek UKS Siódemka, Rumia 20 3307 16.49 + 3.03
12.[4576]WOJCIECHOWSKI, Krzysztof MKS Skarmat, Toruń 53 5254 17.05 + 3.19
13.[4573]PORZYCZ, Janusz UKS Siódemka, Rumia 20 232 17.10 + 3.24
14.[4552]BIOLIK, Grzegorz UNTS, Warszawa 14 2177 17.17 + 3.31
15.[4556]CZAPLA, Przemysław WKS Wawel, Kraków 13 2933 17.25 + 3.39
16.[4566]MOL, Krzysztof HKS Azymut, Mochy 5 2866 17.33 + 3.47
17.[4572]POLEWKA, Tomasz UKS Kometa, Gliwice 17 301 17.40 + 3.54
18.[4558]DUDA, Tomasz UKS Traper, Złocieni 12 4529 17.42 + 3.56
19.[4564]LENDZIOSZEK, Paweł KOS Warszawa 2 1391 18.21 + 4.35
20.[4561]HUNDT, Tomasz WKS Wawel, Kraków 13 18.35 + 4.49
21.[4568]NOWAK, Paweł UKS Orientuś, Łódź 7 3930 19.20 + 5.34
22.[4563]LEMAŃCZYK, Dariusz PKO Harpagan, Gdańsk 1 4846 19.34 + 5.48
23.[4575]URYGA, Sławomir WKS Wawel, Kraków 13 5205 19.53 + 6.07
[4569]PARUSZEWSKI, Marek Indywidualni Pomorsk 52 3905 DNF
[4570]PLESIŃSKI, Mariusz Indywidualny Dolnośl 46 1304 DNF
[4571]PLESIŃSKI, Mariusz Indywidualny Dolnośl 46 1304 DNF
[4577]WÓJTOWICZ, Grzegorz UNTS, Warszawa 14 4546 DNF
[4578]SUNTLA, Juha Turun Metsänkävijät 201 DNF
Final class results: M50 1.9km 0m 15c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5056]NOWAK, Remigiusz KS Hades, Poznań 4 907 14.51 + 0.00
2.[5063]STASZAK, Artur UNTS, Warszawa 14 2013 15.39 + 0.48
3.[5055]MICHALAK, Tomasz UNTS, Warszawa 14 2981 15.51 + 1.00
4.[5059]RYCERSKI, Bogdan KS Artemis, Wrocław 57 1302 15.59 + 1.08
5.[5057]PISAREK, Piotr WKS Wawel, Kraków 13 4588 16.37 + 1.46
6.[5052]GORCZYCA, Jacek KS Hades, Poznań 4 3305 17.04 + 2.13
7.[5062]SŁOŃSKI, Marek WKS Wawel, Kraków 13 3192 17.26 + 2.35
8.[5061]SŁOMCZYŃSKI, Robert UKS Orientuś, Łódź 7 3001 18.44 + 3.53
9.[5051]CHMURA, Jarosław UKS Arkady, Raszków 15 4995 18.49 + 3.58
10.[5060]RZEŃCA, Piotr UKS Orientuś, Łódź 7 2438 19.24 + 4.33
11.[5065]UDRIS, Anthony South Yorkshire Orie 58 19.37 + 4.46
12.[5068]ZIELIŃSKI, Paweł KS Hades, Poznań 4 913 20.11 + 5.20
13.[5064]SZTRANEK, Paweł UKS Azymut, Pabianic 3 4827 22.14 + 7.23
14.[5058]RUTKOWSKI, Remigiusz Tczewskie Stowarzysz 56 2856 23.10 + 8.19
15.[5067]WITKOWSKI, Zbigniew Łódź 59 23.40 + 8.49
16.[5054]MAZUREK, Jan Tczewskie Stowarzysz 55 5606 28.41 + 13.50
17.[5066]WITKOWSKI, Adam UKS Azymut 45, Gdyni 9 158 28.56 + 14.05
Final class results: M55 1.7km 0m 20c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5559]NIESSNER, Piotr WKS Wawel, Kraków 13 2725 14.16 + 0.00
2.[5564]ŻESŁAWSKI, Wojciech WKS Wawel, Kraków 13 3660 14.20 + 0.04
3.[5557]MŁYNARCZYK, Piotr UKS Orientuś, Łódź 7 3294 14.32 + 0.16
4.[5562]URBANIAK, Krzysztof Stowarzyszenie Team 10 522 14.40 + 0.24
5.[5552]CHACHURSKI, Ryszard KU AZS WAT, Warszawa 26 65 15.00 + 0.44
6.[5505]TOIVONEN, Mikko 15.23 + 1.07
7.[5558]MOSSAKOWSKI, Przemysław Stowarzyszenie Team 10 1758 16.01 + 1.45
8.[5551]BURCHARDT, Sławomir KS Hades, Poznań 4 3699 16.54 + 2.38
9.[5560]PRIETO, Jose Manuel Malarruta 62 17.10 + 2.54
10.[]PARFIANOWICZ, Marcin 17.40 + 3.24
11.[5555]KŁOS, Józef UKS Azymut, Pabianic 3 682 20.11 + 5.55
12.[5553]DEPTULSKI, Tomasz Tczewskie Stowarzysz 60 2368 20.19 + 6.03
13.[5561]SEEFELD, Karl-Heinz OLV, Uslar 63 20.24 + 6.08
14.[5554]GAPIŃSKI, Włodzimierz UKS Orientuś, Łódź 7 2437 29.57 + 15.41
[5556]LICKIEWICZ, Jarosław Indywidualny Podlask 61 1663 DNF
[5563]WOŁOWCZYK, Marek UNTS, Warszawa 14 113 DNF
Final class results: M60 1.2km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6056]ROUTSI, Jyrki Suunnistusmatkat 65 9.36 + 0.00
2.[6054]NIEMI, Kari-Veli Hauhon Sisu 64 9.56 + 0.20
3.[6053]LECH, Bogdan UMKS ORKAN, Ostróda 51 789 11.17 + 1.41
4.[6052]KROCHMAL, Grzegorz KU AZS WAT, Warszawa 26 76 11.53 + 2.17
5.[6051]KRAŚNIEWSKI, Krzysztof UMKS ORKAN, Ostróda 51 134 11.58 + 2.22
6.[6002]CZERKAWSKI ,Wacław UKS Sparta Czyżowice sp 16.56 + 7.20
7.[6057]SIKORA, Tomasz Indywidualni Zachodn 66 5116 23.21 + 13.45
[6058]ZIAZIULIA, Ivanas OK SAULE 67 DNF
[6059]CEPURDEJ, Oleksandr UKS Azymut 45, Gdyni 9 DNF
Final class results: M65 1.2km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6553]HORNIK, Zbigniew LKO, Leszno 70 1554 9.49 + 0.00
2.[6556]MALINEN, Jouko Rajamäen Rykmentti 72 10.58 + 1.09
3.[6552]HAUTALA, Matti ONMKY 69 11.03 + 1.14
4.[6559]PARFIANOWICZ, Ludomir UNTS, Warszawa 14 101 12.00 + 2.11
5.[6561]PIETRUSIŃSKI, Marek KS Artemis, Wrocław 57 1323 12.10 + 2.21
6.[6562]WIERCIŃSKI, Piotr MKS Metalowiec, Łódź 74 1105 14.23 + 4.34
7.[6555]KROCHMAL, Andrzej KOS Warszawa 2 528 14.31 + 4.42
8.[6551]GAWEL, Jiri Expres Czech Tean 68 15.36 + 5.47
9.[6560]PASZYŃSKI, Józef UKS Orientuś, Łódź 7 383 17.32 + 7.43
10.[6558]OLBRYCHT, Janusz Indywidualny Mazowsz 73 228 20.18 + 10.29
[6554]KRET, Jacek LKS Górzanka, Nawojo 71 3723 MISPUNCH
[6557]MISZEWSKI, Romuald Indywidualni Pomorsk 52 142 MISPUNCH
Final class results: M70 1.2km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[7054]HYYRYLÄINEN, Raimo Juvan Urheilijat 76 10.36 + 0.00
2.[7057]LIUKKALA, Pekka Hauhon Sisu 64 11.35 + 0.59
3.[7058]RAILIMO, Matti SOC 77 12.23 + 1.47
4.[7053]HIIRIJOKI, Pentti Suunta-Sepot 75 13.06 + 2.30
5.[7060]WYSOCKI, Andrzej UKS Kometa, Gliwice 17 2697 15.10 + 4.34
6.[7052]GLIŃSKI, Henryk KS Artemis, Wrocław 57 1324 15.12 + 4.36
7.[7056]JANOWSKI, Konrad KOS Warszawa 2 525 17.27 + 6.51
8.[7051]BOHACZEK, Janusz UMKS ORKAN, Ostróda 51 135 23.20 + 12.44
9.[7059]WOŹNIAK, Henryk UMKS ORKAN, Ostróda 51 131 27.07 + 16.31
[7055]JAKIELASZEK, Ryszard MKS Skarmat, Toruń 53 179 DNF
Final class results: M75 1.3km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[7555]WASILEWSKI, Stanisław PUKS Młode Orły, Now 8 1168 14.23 + 0.00
2.[7552]LUOMA, Simo Pihkaniskat 78 16.13 + 1.50
3.[7553]PAAVOLA, Vesa Epilän Esa 79 18.47 + 4.24
4.[7554]TEPPO, jJaakko Aron Haka 80 27.18 + 12.55
[7551]KMIECIŃSKI, Józef PUKS Młode Orły, Now 8 69 DNF
Final class results: M80 1.3km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[8051]PAAVOLA, Seppo Epilän Esa 79 19.15 + 0.00
Final class results: OPEN1 1.3km 0m 11c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[201]CHACHURSKA, Magdalena KU AZS WAT, Warszawa 26 0mp 22.46
Final class results: OPEN2 1.7km 0m 16c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[] GARCZAREK, Justyna UKS Grom Sokolniki 200 0mp 15.14
2.[255]WIŚNIEWSKI, Łukasz MikiMisiuTeam 83 0mp 20.11
3.[256]ŻOŁNOWSKI, Edward Indiwidualnie 84 0mp 32.26
[252]FILIPCZAK, Jagoda PUKS Młode Orły, Now 8 DNF
[254]MIELEWCZYK, Wiktor Tczewskie Stowarzysz 82 DNF
Final class results: W10 1.2km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1004]MARCINIAK, Alicja UMKS, Kwidzyn 6 5247 12.27 + 0.00
2.[1001]BISKUPSKA, Maria WKS Wawel, Kraków 13 5096 13.14 + 0.47
3.[1008]WEJTKO, Paula UMKS, Kwidzyn 6 5246 14.25 + 1.58
4.[1007]WALAŚ, Emilia WKS Wawel, Kraków 13 5093 15.16 + 2.49
5.[1003]KACZYŃSKA, Zofia PKO Harpagan, Gdańsk 1 5578 16.17 + 3.50
6.[1005]MAZUR, Marta UKS Azymut, Pabianic 3 5243 24.50 + 12.23
[1002]BREKSA, Pia WKS Wawel, Kraków 13 5213 MISPUNCH
[1006]SEROCKA, Liilianna UMKS, Kwidzyn 6 5600 DNF
Final class results: W12 1.5km 0m 14c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1225]PANCHENKO, Ivanna KS Hades, Poznań 4 5765 11.20 + 0.00
2.[1229]SZAFAREWICZ, Katarzyna UMKS, Kwidzyn 6 4179 11.28 + 0.08
3.[1236]WYSOCKA, Michalina MKS MOS, Wrocław 18 4012 12.32 + 1.12
4.[1227]ROMAN, Antonia UKS Siódemka, Rumia 20 5052 13.20 + 2.00
5.[1203]BREKSA, Blanka WKS Wawel, Kraków 13 4268 13.23 + 2.03
6.[1221]MARCINIAK, Klaudia UMKS, Kwidzyn 6 4505 13.28 + 2.08
7.[1228]ROMBEL, Gabriela UMKS, Kwidzyn 6 4502 13.31 + 2.11
8.[1202]BISKUPSKA, Małgorzata WKS Wawel, Kraków 13 4748 13.37 + 2.17
9.[1226]RAWECKA, Hanna UKS Orientuś, Łódź 7 5097 13.55 + 2.35
10.[1216]KOŻYCZKOWSKA, Anna UKS Siódemka, Rumia 20 5727 14.02 + 2.42
11.[1206]DEPTA, Helena WKS Wawel, Kraków 13 5084 14.37 + 3.17
12.[1213]KACZYŃSKA, Amelia PKO Harpagan, Gdańsk 1 4954 14.51 + 3.31
13.[1224]MIODUSZEWSKA, Janina Stowarzyszenie Team 10 4828 15.35 + 4.15
14.[1235]WÓJTOWICZ, Hanna UNTS, Warszawa 14 4547 15.38 + 4.18
15.[1207]DERLETA, Jagoda UNTS, Warszawa 14 5678 16.07 + 4.47
16.[1205]DANKOVA, Inna KS Hades, Poznań 4 5729 16.23 + 5.03
17.[1233]WALAŚ, Olga WKS Wawel, Kraków 13 5092 16.43 + 5.23
18.[1230]SZINDLER, Maja UNTS, Warszawa 14 5685 19.37 + 8.17
19.[1212]GROMADZKA, Lena Stowarzyszenie Team 10 4693 21.56 + 10.36
20.[1231]SZYMAŃSKA, Amelia UNTS, Warszawa 14 21.57 + 10.37
21.[1219]KURKOWIAK, Jaśmina WKS Grunwald, Poznań 39 5731 22.03 + 10.43
22.[1234]WOJDA, Katarzyna UNTS, Warszawa 14 5502 23.31 + 12.11
23.[1201]BIAŁOŃ, Emilia UNTS, Warszawa 14 5739 23.38 + 12.18
24.[1211]GOŚCINIAK, Wiktoria UKS Arkady, Raszków 15 5486 24.36 + 13.16
25.[1238]ZIĘBA, Zofia UNTS, Warszawa 14 5686 24.38 + 13.18
26.[1209]DZIK, Zofia LKS Górzanka, Nawojo 71 5474 24.44 + 13.24
27.[1208]DERLETA, Oliwia UNTS, Warszawa 14 5679 25.08 + 13.48
28.[1210]FANKIDEJSKA, Julia UKS Włóczykij, Osiek 19 4854 25.18 + 13.58
29.[1239]KŁOS, Amelia UMKS Kwidzyn 81 5808 28.18 + 16.58
30.[1232]TRZASKO, Martyna PKO Harpagan, Gdańsk 1 4966 32.12 + 20.52
31.[1222]MICHALSKA, Magda UNTS, Warszawa 14 5734 41.07 + 29.47
32.[1220]MACIAK, Weronika UNTS, Warszawa 14 5675 51.30 + 40.10
[1218]KUBACKA, Sandra UMKS, Kwidzyn 6 5555 MISPUNCH
[1215]KOSIŃSKA, Martyna UNTS, Warszawa 14 5682 MISPUNCH
[1217]KROLSKA, Dagmara UNTS, Warszawa 14 MISPUNCH
[1223]MIERUCKA, Julia UNTS, Warszawa 14 5674 MISPUNCH
[1237]ZIENTARA, Alicja UNTS, Warszawa 14 MISPUNCH
[1204]CIOŁKOWSKA, Olga UNTS, Warszawa 14 5677 DNF
[1214]KAWECKA, Amelia UMKS, Kwidzyn 6 5554 DNF
Final class results: W14 1.5km 0m 17c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1420]PORZYCZ, Małgorzata UKS Siódemka, Rumia 20 4252 12.52 + 0.00
2.[1442]WŁODARCZYK, Wiktoria UKS Traper, Złocieni 12 3546 13.08 + 0.16
3.[1416]MIŚ, Milena HKS Azymut, Mochy 5 3575 13.43 + 0.51
4.[1405]DUDA, Kornelia UKS Traper, Złocieni 12 4141 14.33 + 1.41
5.[1434]TRZASKO, Alicja PKO Harpagan, Gdańsk 1 4965 14.42 + 1.50
6.[1418]MOTYLIŃSKA, Anastazja UKS Traper, Złocieni 12 4528 15.04 + 2.12
7.[1411]KLIMCZAK, Olimpia UKS Siódemka, Rumia 20 4482 15.23 + 2.31
8.[1403]BIELECKA, Marta UKS Siódemka, Rumia 20 4398 15.26 + 2.34
9.[1422]ROKITA, Antonina PKO Harpagan, Gdańsk 1 4848 15.45 + 2.53
9.[1443]WOJCZYK, Zofia UKS Orientuś, Łódź 7 5025 15.45 + 2.53
11.[1425]SANDOMIERSKA, Iga UMKS, Kwidzyn 6 5064 16.05 + 3.13
12.[1407]GROCHAL, Nina KS Kościelec, Chrzan 47 4935 16.16 + 3.24
13.[1409]KISIEL, Gabriela UNTS, Warszawa 14 4557 16.31 + 3.39
14.[1436]UCIECHOWSKA, Oliwia UKS Arkady, Raszków 15 4416 16.46 + 3.54
15.[1433]TRELA, Wanessa UKS Traper, Złocieni 12 5019 17.02 + 4.10
16.[1401]BARTCZAK, Antonina UKS Orientuś, Łódź 7 5656 17.06 + 4.14
16.[1406]GOŁĘBIOWSKA, Marta MKS MOS, Wrocław 18 5704 17.06 + 4.14
18.[1410]KLIMCZAK, Oksana UKS Siódemka, Rumia 20 4960 17.22 + 4.30
19.[1404]CIASTOŃ, Oliwia MKS MOS, Wrocław 18 4312 17.25 + 4.33
20.[1438]WASILEWSKA, Olga UKS OSiR, Góra Kalwa 16 4251 17.27 + 4.35
21.[1426]SĄDEJ, Zofia UKS Siódemka, Rumia 20 5051 17.34 + 4.42
22.[1424]SAŁACKA, Joanna UNTS, Warszawa 14 5510 17.35 + 4.43
23.[1441]WITKOWSKA, Agata Łódź 59 19.35 + 6.43
24.[1437]WARUSZEWSKA, Laura UNTS, Warszawa 14 4612 19.47 + 6.55
25.[1431]ŚMIGIELSKA, Martyna MKS Metalowiec, Łódź 74 4372 20.41 + 7.49
26.[1419]PAKULSKA, Natalia BKS Wataha, Warszawa 21 4924 20.48 + 7.56
27.[1439]WAŚKO, Anna UKS Arkady, Raszków 15 5049 20.49 + 7.57
28.[1413]KOWALCZYK, Kalina UKS Azymut, Pabianic 3 4171 21.23 + 8.31
29.[1421]REDZYNIA, Zofia UKS Azymut, Pabianic 3 4595 21.48 + 8.56
30.[1415]MARSZAŁEK, Marta UKS Azymut 45, Gdyni 9 5015 22.36 + 9.44
31.[1432]TOMASZEWSKA, Zofia UKS Włóczykij, Osiek 19 5625 23.14 + 10.22
32.[1428]SIWIOREK, Zofia UNTS, Warszawa 14 4569 24.16 + 11.24
33.[1423]SAGANOWSKA, Kinga MKS Metalowiec, Łódź 74 5054 24.38 + 11.46
34.[1427]SEMPRYKH, Tereza PKO Harpagan, Gdańsk 1 5786 25.24 + 12.32
35.[1440]WINCZURA, Zuzanna UNTS, Warszawa 14 5539 25.39 + 12.47
36.[1435]MĄDRA, Klaudia UKS Arkady, Raszków 15 5488 26.58 + 14.06
37.[1444]ZBROŚ, Maria UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5694 30.39 + 17.47
[1430]SZYDŁOWSKA, Magdalena UKS Traper, Złocieni 12 5018 MISPUNCH
[1412]KOBUS, Nikola UNTS, Warszawa 14 4610 MISPUNCH
[1408]KAŹMIERCZAK, Magdalena HKS Azymut, Mochy 5 4638 DNF
[1417]MOSZKOWICZ, Julia WKS Wawel, Kraków 13 4022 DNF
[1429]SZAFRAN, Karolina MKS MOS, Wrocław 18 4009 DNF
[]MACZYŃSKA, Karolina LOK Grudziądz lok DNF
Final class results: W16 1.8km 0m 16c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1610]MIANOWSKA, Antonina UNTS, Warszawa 14 3554 15.42 + 0.00
2.[1615]OLEJNIK, Jaśmina WKS Wawel, Kraków 13 3938 15.55 + 0.13
3.[1601]BISKUPSKA, Julia WKS Wawel, Kraków 13 3646 16.02 + 0.20
4.[1620]SŁOŃSKA, Antonina WKS Wawel, Kraków 13 3190 16.36 + 0.54
5.[1619]RAWECKA, Zofia UKS Orientuś, Łódź 7 4880 16.42 + 1.00
6.[1602]CHABIERA, Filomena UNTS, Warszawa 14 3856 16.55 + 1.13
7.[1603]DARGACZ, Paulina PKO Harpagan, Gdańsk 1 4488 17.01 + 1.19
8.[1611]MŁYNARCZYK, Kaja UKS Azymut, Pabianic 3 4596 17.09 + 1.27
9.[1604]DZWONKOWSKA, Paulina UKS OSiR, Góra Kalwa 16 3366 17.52 + 2.10
10.[1616]PANCHENKO, Daniela KS Hades, Poznań 4 5766 18.00 + 2.18
11.[1606]KASPRZYK, Marta UKS OSiR, Góra Kalwa 16 4540 18.05 + 2.23
12.[1623]UKLEJA, Patrycja UKS Azymut 45, Gdyni 9 3121 18.08 + 2.26
13.[1622]UCIECHOWSKA, Amelia UKS Arkady, Raszków 15 4035 18.41 + 2.59
14.[1621]SZMYT, Aleksandra HKS Azymut, Mochy 5 4635 18.57 + 3.15
15.[1614]NOWAK, Hanna UKS Orientuś, Łódź 7 4870 19.12 + 3.30
16.[1608]KLECHA, Weronika HKS Azymut, Mochy 5 3574 19.46 + 4.04
17.[1624]ZHYLYK, Anna UKS Kometa, Gliwice 17 5646 20.17 + 4.35
18.[1618]POLEWKA, Julianna UKS Kometa, Gliwice 17 2461 22.13 + 6.31
19.[1612]MŁYNKOWIAK, Karolina HKS Azymut, Mochy 5 3262 23.48 + 8.06
20.[1617]PARAFINIUK, Hanna MKS Metalowiec, Łódź 74 4384 26.59 + 11.17
[1609]KOZUŃ, Marika UKS Azymut, Pabianic 3 4599 MISPUNCH
[1613]NOWAK, Anna UKS Siódemka, Rumia 20 2858 MISPUNCH
[1605]EGGERT, Wiktoria UKS Włóczykij, Osiek 19 4175 DNF
[1607]KASZOWSKA, Zofia UKS Kometa, Gliwice 17 4933 DNF
[]BANASZEWSKA, Maja LOK Grudziądz lok DNF
[]PRYLIŃSKA, Agnieszka LOK Grudziądz lok DNF
Final class results: W18 1.8km 0m 16c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[1811]MULLER, Iga UMKS, Kwidzyn 6 2764 15.12 + 0.00
2.[1806]KOMOROWSKA, Marta UKS Orientuś, Łódź 7 4655 16.20 + 1.08
3.[1812]PERFIKOWSKA, Hanna UMKS, Kwidzyn 6 3363 16.21 + 1.09
4.[1813]PUDEŁEK, Jowita LKS Górzanka, Nawojo 71 3998 16.34 + 1.22
5.[1816]WOJCZYK, Marta UKS Orientuś, Łódź 7 4877 17.02 + 1.50
6.[1809]LAMPARSKA, Maja WKS Wawel, Kraków 13 3832 17.35 + 2.23
7.[1801]CEPURDEJ, Katarzyna UKS Azymut 45, Gdyni 9 4183 17.36 + 2.24
8.[1808]KURTYCZ, Natalia WKS Wawel, Kraków 13 4021 17.48 + 2.36
9.[1802]FLANCZEWSKA, Maja PKO Harpagan, Gdańsk 1 5576 18.26 + 3.14
10.[1804]GIELEC, Julia UKS Orientuś, Łódź 7 3047 18.28 + 3.16
11.[1807]KOTENKO, Olesya PKO Harpagan, Gdańsk 1 5804 19.47 + 4.35
11.[1814]RYGIELSKA, Kinga UMKS, Kwidzyn 6 4506 19.47 + 4.35
13.[1803]GENDEK, Marta UNTS, Warszawa 14 4136 22.56 + 7.44
14.[1810]MOL, Weronika HKS Azymut, Mochy 5 4967 28.18 + 13.06
[1815]SEREDA, Olha WKS Wawel, Kraków 13 DNF
Final class results: W20 1.8km 0m 16c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2001]DOBOSZ, Aleksandra UKS OSiR, Góra Kalwa 16 5323 18.27 + 0.00
2.[2005]SIUDEK, Agnieszka UKS Orientuś, Łódź 7 4869 19.52 + 1.25
3.[2003]POLEWKA, Aleksandra UKS Kometa, Gliwice 17 2462 20.24 + 1.57
4.[2004]RUTKOWSKA, Magdalena Tczewskie Stowarzysz 85 2854 28.07 + 9.40
[2002]GROCHOWALSKA, Alicja UKS Azymut, Pabianic 3 4604 DNF
Final class results: W21A 2.2km 0m 22c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[2109]TOIVONEN, Sirra Kangasala SK 31 20.10 + 0.00
2.[]PARFIANOWICZ, Katarzyna 21.22 + 1.12
3.[2104]DAWIDOWSKA, Natalia UKS Siódemka, Rumia 20 2202 21.36 + 1.26
4.[2106]KREFT, Oliwia UKS Siódemka, Rumia 20 2203 22.06 + 1.56
5.[2108]MIANOWSKA, Julia UNTS, Warszawa 14 2096 22.19 + 2.09
6.[2102]BĄKOWSKA, Dominika PKO Harpagan, Gdańsk 1 4215 24.18 + 4.08
7.[2105]FUTERA, Milena 15GBZ 32 31.15 + 11.05
Final class results: W21E 2.2km 0m 22c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[18]POLISHCHUK, Mariya UNTS, Warszawa 14 1962 17.01 + 0.00
2.[7]GRUCHALA, Natalia PKO Harpagan, Gdańsk 1 4764 17.10 + 0.09
3.[11]KREMPIŃSKA, Julia UKS Azymut, Pabianic 3 2651 17.42 + 0.41
4.[4]FORTUNIAK, Weronika UNTS, Warszawa 14 2836 17.43 + 0.42
5.[19]RIBEDIUC, Galina Moldova national tea 35 17.52 + 0.51
6.[1]CYCH, Agnieszka WKS Śląsk, Wrocław 22 2099 18.05 + 1.04
7.[22]FILIPIAK, Adrianna KS Hades, Poznań 4 4153 18.06 + 1.05
8.[3]DURZYŃSKA, Katarzyna HKS Azymut, Mochy 5 3584 18.09 + 1.08
9.[17]PODZIŃSKA, Weronika WKS Śląsk, Wrocław 22 1586 18.43 + 1.42
10.[2]DOREŃ, Wiktoria UKS Orientuś, Łódź 7 3854 19.14 + 2.13
11.[14]NIKITCZENKO, Natasza UKS Orientuś, Łódź 7 3250 19.53 + 2.52
12.[12]MANCHEVICI, Olesea Moldova national tea 35 20.15 + 3.14
13.[16]PANASZEK, Justyna UKS Orientpark.pl, I 30 5264 20.36 + 3.35
14.[6]GÓRNICKA-ANTONOWICZ, Anna Stowarzyszenie Team 10 91 21.31 + 4.30
15.[8]HOFFMANN, Barbara KS Hades, Poznań 4 930 21.47 + 4.46
16.[10]JAKUBOWSKA, Monika HKS Azymut, Mochy 5 4044 22.23 + 5.22
17.[13]MIŚKIEWICZ, Martyna UKS Siódemka, Rumia 20 2434 22.37 + 5.36
[9]HORNIK, Aleksandra WKS Grunwald, Poznań 39 1524 DNF
[20]SŁOŃSKA, Zofia WKS Wawel, Kraków 13 3191 DNF
[21]ZIAZIULYTE, Goda OK Perkunas 86 DNF
[5]GIELEC, Zuzanna UKS Orientuś, Łódź 7 3046 DISQ
Final class results: W35 1.7km 0m 20c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[3512]PABICH, Maria UKS Azymut, Pabianic 3 330 14.29 + 0.00
2.[3508]KONKOL-KLIMCZAK, Wioletta UKS Siódemka, Rumia 20 1990 14.38 + 0.09
3.[3503]BUDNA, Emilia Indywidualny lubuski 49 5785 15.06 + 0.37
4.[3502]BINIECKA, Małgorzata UKS Azymut, Pabianic 3 339 15.52 + 1.23
5.[3514]ŚLIWCZYŃSKA, Ilona Stowarzyszenie Team 10 2347 16.17 + 1.48
6.[3506]GRZYMKIEWICZ, Liliana UKS Orientuś, Łódź 7 2128 17.24 + 2.55
7.[3504]CIARKOWSKA, Magdalena 15GBZ 32 17.45 + 3.16
8.[3501]BAŃSKA-BODZIONA, Aneta UKS Orientpark.pl, I 30 4287 18.13 + 3.44
9.[3507]KOMSA, Małgorzata UKS Orientuś, Łódź 7 366 19.17 + 4.48
10.[3509]KURIATNYK, Natalia KS Hades, Poznań 4 5773 20.48 + 6.19
11.[3513]SIPAK, Marta PUKS Młode Orły, Now 8 5593 23.54 + 9.25
12.[3511]MAZUR, Katarzyna UKS Azymut, Pabianic 3 350 23.58 + 9.29
13.[3505]GOŚCINIAK, Karolina UKS Arkady, Raszków 15 5763 26.45 + 12.16
14.[3516]UCIECHOWSKA, Anna UKS Arkady, Raszków 15 5758 30.18 + 15.49
[3515]TRZECIAK, Izabela UKS Arkady, Raszków 15 5761 MISPUNCH
Final class results: W40 1.7km 0m 20c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4001]CALLAND, Sally Derwent Valley Orien 87 15.38 + 0.00
2.[4006]KARNIA-BISKUPSKA, Anna WKS Wawel, Kraków 13 828 17.21 + 1.43
3.[4007]KOPYTKO, Małgorzata KU AZS WAT, Warszawa 26 4907 17.36 + 1.58
4.[4019]ZBROJA-NOWAK, Justyna KS Hades, Poznań 4 915 18.36 + 2.58
5.[4017]SZYMAŃSKA, Zuzanna Stowarzyszenie Team 10 2690 19.41 + 4.03
6.[4018]TRYKOZKO, Urszula Stowarzyszenie Team 10 2691 19.59 + 4.21
7.[4003]DUBIŃSKA, Monika Stowarzyszenie Team 10 4253 20.11 + 4.33
8.[4002]CIUPA, Monika UKS Orientuś, Łódź 7 4654 20.22 + 4.44
9.[4013]OBERNIKHINA, Iryna Stowarzyszenie Team 10 20.40 + 5.02
10.[4009]MARSZAŁEK, Maria UKS Azymut 45, Gdyni 9 5609 20.46 + 5.08
11.[4008]KURKOWIAK, Patrycja WKS Grunwald, Poznań 39 5730 20.48 + 5.10
12.[4012]MOROZ-GOŁACKA, Katarzyna UKS Orientuś, Łódź 7 5274 21.17 + 5.39
13.[4004]GOLINOWSKA, Elżbieta HKS Azymut, Mochy 5 3675 22.16 + 6.38
14.[4011]MIKOSZA, Ewelina Stowarzyszenie Team 10 4865 23.12 + 7.34
15.[4010]MICHAŁOWSKA, Agata PKO Harpagan, Gdańsk 1 2894 31.48 + 16.10
16.[4015]RÓŻYCKA-PUSTKOWSKA, Barbara PKO Harpagan, Gdańsk 1 4890 32.44 + 17.06
[4005]GRIGALIUNAITE, Agne OK LEVUO 88 DNF
[4016]SOKOŁOWSKA, Agnieszka Jw1109 90 DNF
Final class results: W45 1.7km 0m 20c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[4502]BIOLIK, Agnieszka UNTS, Warszawa 14 2178 14.37 + 0.00
2.[4511]ROUTSI, Anastasia Rasti-Jyry 11 15.04 + 0.27
3.[4504]KONC, Katarzyna UKS Azymut, Pabianic 3 2953 15.08 + 0.31
4.[4507]NOWAK, Beata UKS Siódemka, Rumia 20 144 15.15 + 0.38
5.[4505]LEMAŃCZYK, Aleksandra PKO Harpagan, Gdańsk 1 4847 17.25 + 2.48
6.[4509]OLEJNIK, Ewa WKS Wawel, Kraków 13 4120 17.47 + 3.10
7.[4514]SYVORONOVA DANKOVA, Olga KS Hades, Poznań 4 5728 18.03 + 3.26
8.[4517]WÓJTOWICZ, Katarzyna UNTS, Warszawa 14 4548 19.04 + 4.27
9.[4508]NOWICKA-BIELECKA, Kornelia UKS Siódemka, Rumia 20 2729 19.27 + 4.50
10.[4506]MIANOWSKA, Dorota UNTS, Warszawa 14 2405 19.28 + 4.51
11.[4501]BANACH, Janina UMKS ORKAN, Ostróda 51 4498 20.13 + 5.36
12.[4516]TURSKA, Magdalena Stowarzyszenie Team 10 5377 21.23 + 6.46
13.[4515]SZTRANEK, Iwona UKS Azymut, Pabianic 3 4826 23.34 + 8.57
14.[4512]SAGANOWSKA, Aleksandra MKS Metalowiec, Łódź 74 5127 23.40 + 9.03
15.[4510]ROKITA, Anna PKO Harpagan, Gdańsk 1 5580 25.56 + 11.19
16.[4503]KLAUS URYGA, Anna WKS Wawel, Kraków 13 5204 29.00 + 14.23
Final class results: W50 1.7km 0m 20c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5005]NOWAK, Barbara HKS Azymut, Mochy 5 1222 14.47 + 0.00
2.[5002]DEL CAMPO, Cristina Malarruta 62 15.29 + 0.42
3.[5011]WYSOCKA, Joanna WKS Śląsk, Wrocław 22 1400 16.08 + 1.21
4.[5009]WOŁEK, Ewa UNTS, Warszawa 14 1208 16.13 + 1.26
5.[5010]WOŁOWCZYK, Mariola UNTS, Warszawa 14 112 16.55 + 2.08
6.[5001]BUGAJ, Teresa WKS Wawel, Kraków 13 3313 17.40 + 2.53
7.[5004]GORCZYCA, Magdalena KS Hades, Poznań 4 3306 18.43 + 3.56
8.[5003]DEPTULSKA, Agnieszka Tczewskie Stowarzysz 91 2367 19.25 + 4.38
9.[5008]WITKOWSKA, Izabela UKS Azymut 45, Gdyni 9 238 19.30 + 4.43
10.[5006]POLEWKA, Beata UKS Kometa, Gliwice 17 2460 24.51 + 10.04
11.[5007]PUŁCZYŃSKA, Agnieszka WKS Wawel, Kraków 13 5198 28.58 + 14.11
Final class results: W55 1.2km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[5501]HORNIK, Alicja WKS Grunwald, Poznań 39 1296 13.38 + 0.00
2.[5503]PARFIANOWICZ, Joanna UNTS, Warszawa 14 100 14.27 + 0.49
3.[5504]WOŁEK, Małgorzata UNTS, Warszawa 14 3556 17.06 + 3.28
4.[5502]KANERVA, Auli Suunta-Sepot 75 19.04 + 5.26
Final class results: W60 1.2km 0m 13c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6001]KROCHMAL, Małgorzata KU AZS WAT, Warszawa 26 75 15.21 + 0.00
Final class results: W65 1.3km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[6506]WYSOCKA, Jolanta UKS Kometa, Gliwice 17 2181 12.33 + 0.00
2.[6502]KATTILAKOSKI, Kirsti Aron Haka 80 12.36 + 0.03
3.[6505]SAARI, Marita Suunta-Sepot 75 14.09 + 1.36
4.[6503]LEWOŃ, Ewa UMKS ORKAN, Ostróda 51 129 15.32 + 2.59
5.[6504]OLBRYCHT, Anna Indywidualny Mazowsz 73 229 22.53 + 10.20
Final class results: W70 1.3km 0m 12c
--------------------------------------------------------------------------------------------
1.[7002]KAJAVA, Ritva HlS 92 14.15 + 0.00
2.[7004]MONONEN, Ritva Hämeenlinnan Suunnis 93 16.23 + 2.08
3.[7003]LUOMA, Helena Pihkaniskat 78 18.02 + 3.47
4.[7001]HAUTALA, Tuula ONMKY 69 30.15 + 16.00
|