Preliminary total class results 16.07.2021 12:22:24
40. WawelCup 2021 3.E
===Podkarpacki OZOS======================================================================================================Orienteering Organiser===
Preliminary total class results : M10 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1004]JĘDRAS, Jakub UMKS Kwidzyn 1404509 19.22/3 17.06/1 36.28/1 25.34 62.02
2 [1002]CHABRZYK, Wojciech ChabTeam 24 17.43/1 23.53/3 41.36/2 24.19 65.55
3 [1005]KRAWCZYK, Szymon UKS Azymut Pabianice 124 22.10/6 23.19/2 45.29/3 22.20 67.49
4 [1003]GÓRSKI, Krzesimir MKS Paulinum Jelenia 73 05415 18.19/2 31.32/4 49.51/4 19.19 69.10
5 [1001]BULTROWICZ, Franciszek KS Hades Poznań 59 05389 21.37/5 34.54/6 56.31/5 25.38 82.09
6 [1006]PARUCH, Bartłomiej UKS Azymut Siedliska 12504931 19.52/4 41.17/7 61.09/6 36.26 97.35
7 [1007]RYGIEL, Aleksander WKS Wawel Kraków 150 31.40/8 31.52/5 63.32/7 39.11 102.43
8 [1009]URYGA , Adam WKS Wawel Kraków 150 28.42/7 68.17/8 96.59/8 38.03 135.02
Preliminary total class results : M10N 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1026]MATWIEJCZUK, Kamil UKS Azymut Siedliska 12504936 22.56/3 16.22 0mp/1 39.18 0mp/1 20.11 0mp 59.29 0mp
2 [1024]KŐSZEGVÁRI, Ákos KFKI Budapest 52 19.43/1 25.44 0mp/3 45.27 0mp/3 22.44 0mp 68.11 0mp
3 [1025]KOŚĆ, Kacper UKS Azymut Siedliska 12505107 22.06/2 22.24 0mp/2 44.30 0mp/2 26.02 0mp 70.32 0mp
4 [1021]GOS, Łukasz PUKS Młode Orły 1015216 33.16/4 28.39 0mp/4 61.55 0mp/4 37.24 0mp 99.19 0mp
5 [1022]HERETA, Bartłomiej UKS Azymut Siedliska 12505105 35.23/5 35.56 0mp/5 71.19 0mp/5 46.00 0mp 117.19 0mp
6 [1023]KMIECŃSKI, Franciszek PUKS Młode Orły 1014533 37.00/6 45.01 0mp/6 82.01 0mp/6 39.22 0mp 121.23 0mp
[1027]POTOCZNY, Kamil Indywidualnie Dolnoś 43 Po za 65.11/7 / / 25.26 0mp
Preliminary total class results : M12 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1209]LEMAŃCZYK, Witold Harpagan Gdańsk 36 04804 14.06/2 30.54/3 45.00/2 23.41 68.41
2 [1214]PĘKAL, Paweł UMKS Kwidzyn 1404444 17.44/6 35.28/7 53.12/8 32.14 85.26
3 [1212]ŁUBISZ, Łukasz UKS Azymut Pabianice 12404402 18.22/7 37.46/10 56.08/10 36.14 92.22
4 [1206]FISCHER, Leander OLV Potsdam 91 13.57/1 36.25/9 50.22/3 43.00 93.22
5 [1218]TREPCZYŃSKI, Franciszek UKS Orientuś Łódź 1324220 20.45/14 34.12/5 54.57/9 48.10 103.07
6 [1210]LIPIEC, Gabriel PUKS Młode Orły 1015076 22.21/17 49.19/12 71.40/12 51.11 122.51
7 [1225]WRÓBLEWSKI, Alan KOS BnO Szczecin 55 04981 19.32/10 55.53/14 75.25/14 63.14 138.39
8 [1204]BORCZYK, Dawid PUKS Młode Orły 1014535 23.51/18 81.54/21 105.45/20 37.54 143.39
[1213]PACHNIK, Antoni UKS Orientpark.pl 13104299 19.04/9 31.53/4 50.57/5 MISPUNCH DISQ
Preliminary total class results : M14 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1425]RZEŃCA, Tomasz UKS Orientuś Łódź 1323712 0.00/1 36.38/1 36.38/1 30.15 66.53
2 [1406]DRAPELLA, Stanisław Harpagan Gdańsk 36 04803 0.00/2 46.55/4 46.55/4 32.39 79.34
3 [1418]NAROŻNY, Kacper UKS GOK Galewice 12804119 0.00/8 45.55/3 45.55/3 35.24 81.19
4 [1432]WODZICKI, Filip MKS MOS Wrocław 72 4646 0.00/4 53.00/8 53.00/8 37.34 90.34
5 [1412]KOZIAK, Michał KOS BnO Szczecin 55 w trak 0.00/3 45.37/2 45.37/2 46.37 92.14
6 [1431]WIŚNIEWSKI, Jakub UKS Azymut Pabianice 12403879 0.00/ 48.01/5 48.01/5 46.03 94.04
7 [1403]CHODLEWSKI, Antoni KS Kościelec Chrzanó 61 03602 0.00/ 57.37/10 57.37/10 38.33 96.10
8 [1407]DROŃ, Wiktor UMKS Kwidzyn 1403784 0.00/7 52.22/7 52.22/7 50.13 102.35
9 [1404]CIUPA, Jan UKS Orientuś Łódź 1323926 0.00/ 60.26/11 60.26/11 42.27 102.53
10 [1416]LENDZIOSZEK, Roman BKS Wataha Warszawa 21 04944 0.00/5 66.27/14 66.27/12 40.04 106.31
11 [1423]RUSINEK, Wojciech KOS BnO Szczecin 55 04786 0.00/ 51.11/6 51.11/6 55.25 106.36
12 [1420]PĘKAL, Mikołaj UMKS Kwidzyn 1403569 0.00/ 61.27/12 / 45.30 106.57
13 [1419]PERFIKOWSKI, Paweł UMKS Kwidzyn 1403568 0.00/6 72.52/15 72.52/13 34.20 107.12
14 [1409]GRZYMKIEWICZ, Mateusz UKS Orientuś Łódź 1324878 0.00/ 55.39/9 55.39/9 54.02 109.41
15 [1417]MOTAŁA, Piotr UKS Siódemka Rumia 135 0.00/ 76.37/17 76.37/14 41.36 118.13
16 [1434]ZIELIŃSKI, Tomasz KS Hades Poznań 59 03701 0.00/ 85.58/20 85.58/17 37.20 123.18
17 [1408]GIL, Szymon MKS Paulinum Jelenia 73 04741 0.00/ 64.13/13 / 59.25 123.38
18 [1433]ZAREMBA, Adam UMKS Kwidzyn 1403567 0.00/ 78.05/19 78.05/16 47.13 125.18
19 [1426]SIKORA, Dawid Harpagan Gdańsk 36 05279 0.00/ 77.24/18 77.24/15 51.27 128.51
20 [1402]CHACHURSKI, Mieszko UNTS Warszawa 14304193 0.00/ 89.35/21 89.35/18 58.31 148.06
21 [1413]KRAWCZYK, Piotr UKS Azymut Pabianice 12404606 0.00/9 90.39/22 90.39/19 61.42 152.21
[1415]KUMBIER, Lionel Berliner Turnerschaf 18 0.00/ 74.22/16 / MISPUNCH DISQ
[1430]SZUWARA, Daniel KU AZS UMCS Lublin 62 04778 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 90.37 DISQ
[1414]KUBISIAK, Tomasz SSRS 11804844 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 80.51 DISQ
[1401]BEKIER, Daniel UKS Azymut Siedliska 12504357 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 41.50 DISQ
[1421]PIÓRO, Dawid UKS Azymut Siedliska 12504408 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 77.22 DISQ
[1410]JONIEC, Hubert UMKS Kwidzyn 1403917 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 115.57 DISQ
[1424]RYGIELSKI, Wiktor UMKS Kwidzyn 1403570 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 49.40 DISQ
[]KIERSZTYN, Jakub UKS Azymut Siedliska 125 0.00/ MISPUNCH / DISQ / MISPUNCH DISQ
[1422]RAWLUK, Alan KOS BnO Szczecin 55 04978 / MISPUNCH / / 93.16
[1411]JOŃCZY, Michał MKS Paulinum Jelenia 73 03882 / MISPUNCH / / 62.00
[1429]SZOSTAKOWSKI, Krzysztof PUKS Młode Orły 1014714 / MISPUNCH / / 82.44
[1427]ŠIMERKA, Ondřej SK Praga 109B 65.08
[1405]DOMAGAŁA, Jakub UKS GROM Sokolniki 12904388 0.00/ / / 41.26
[1428]SŁOMCZYŃSKI, Filip UKS Orientuś Łódź 1323765 / MISPUNCH / / 116.49
Preliminary total class results : M16 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1604]DURMA, Jerzy UKS Azymut Pabianice 12404457 0.00/ 46.37/3 46.37/1 53.12 99.49
2 [1621]PACHNIK, Jędrzej UKS Orientpark.pl 13103073 43.21/3 37.56/1 81.17/2 33.43 115.00
3 [1602]BULTROWICZ, Tymoteusz KS Hades Poznań 59 03700 50.07/10 46.58/4 97.05/5 33.57 131.02
4 [1612]KREMPIŃSKI, Franciszek UKS Azymut Pabianice 12403559 49.20/9 43.12/2 92.32/3 41.12 133.44
5 [1603]DĄBROWSKI, Karol UKS OSiR Góra Kalwar 13303907 45.32/4 56.59/12 102.31/9 36.37 139.08
6 [1606]GINEIKA, Julius SM Gaja 112 40.06/2 53.45/11 93.51/4 48.21 142.12
7 [1625]SIEROŃ, Karol UKS Azymut Pabianice 12404404 49.08/8 53.06/9 102.14/8 45.47 148.01
8 [1610]KOCIUBA, Kajetan KOS BnO Szczecin 55 04785 47.04/7 60.40/16 107.44/12 40.27 148.11
9 [1618]MACKEVIČIUS , Tadas Panevežio SC 1 55.56/13 52.07/8 108.03/13 45.56 153.59
10 [1616]ŁUBISZ, Dominik UKS Azymut Pabianice 12404169 62.21/17 64.13/18 126.34/15 49.36 176.10
11 [1609]KARVELIS, Džiugas Panevežio SC 1 73.40/20 57.24/14 131.04/16 45.14 176.18
12 [1611]KREIŠMONAS , Gintaras SM Gaja 112 63.35/18 86.05/21 149.40/19 52.11 201.51
13 [1608]HRYCIUK, Mikołaj UKS GROM Sokolniki 12903836 82.02/21 80.36/20 162.38/20 59.35 222.13
[1624]PODWORSKI, Kacper UKS OSiR Góra Kalwar 13302780 MISPUNCH / 48.07/5 DISQ / 41.26 DISQ
Preliminary total class results : M18 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1813]PACHNIK, Stanisław UKS Orientuś Łódź 1324297 45.21/1 42.01/1 87.22/1 24.28 111.50
2 [1810]MULLER, Wiktor UMKS Kwidzyn 1402578 55.02/12 46.14/3 101.16/9 32.35 133.51
3 [1821]WOŁEK, Stanisław UNTS Warszawa 14303557 54.38/11 48.48/7 103.26/11 31.22 134.48
4 [1811]NORDQVIST, Wilhelm Waxholms OK 147 54.32/9 58.58/13 113.30/12 31.57 145.27
5 [1817]SKUNDA, Kristupas SM Gaja 112 85.43/17 76.23/19 162.06/17 46.31 208.37
Preliminary total class results : M20 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [2006]VELDE, Augusts RE 102 60.11/1 66.01/1 126.12/1 38.48 165.00
2 [2003]MICHALAK, Kacper UNTS Warszawa 14302980 63.53/2 72.04/2 135.57/2 43.28 179.25
3 [2005]PUDEŁEK, Błażej LKS Górzanka Nawojo 68 3852 72.07/3 74.00/3 146.07/3 44.53 191.00
4 [2004]PORKERT, Jan OK Slavia Hradec Kra 85 75.56/4 79.57/5 155.53/4 45.37 201.30
5 [2001]DEREDOS, Bruno UKS Orientuś Łódź 1322839 104.56/7 74.45/4 179.41/5 44.04 223.45
6 [1808]KUBISIAK, Witold SSRS 11804845 104.20/6 99.26/6 203.46/6 76.53 280.39
[2002]HYLA, Damian UKS Kometa Gliwice 13003332 90.59/5 43.07
Preliminary total class results : M21A 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [2114]PODZIŃSKI, Rafał UKS Orientuś Łódź 13200410 0.00/1 54.41/1 54.41/1 29.40 84.21
2 [2105]FILIPIAK, Mateusz KS Hades Poznań 59 4415 0.00/3 70.17/4 70.17/4 36.30 106.47
3 [2110]ŁUBIS, Michał UKS Azymut Pabianice 12402657 0.00/4 74.24/5 74.24/5 33.58 108.22
4 [2109]KREMPIŃSKI, Piotr UKS Azymut Pabianice 12402652 0.00/ 77.26/7 / 39.19 116.45
5 [2113]PIEKIELNY, Mariusz MUKS Junior Ochędzyn 76 0.00/5 75.59/6 75.59/6 43.12 119.11
6 [2107]KOGUCIUK, Konrad 19Chełmski Batalion 12 0.00/2 65.23/3 65.23/3 56.03 121.26
7 [2116]WOŁOWCZYK, Michał UNTS Warszawa 14300489 0.00/9 101.31/9 101.31/8 34.42 136.13
8 [2108]KOKOSZKO, Rafał 1 Warszawska Brygada 4 0.00/8 104.02/10 104.02/9 44.27 148.29
9 [2102]ANDRZEJCZAK, Maciej UKS Azymut Pabianice 12402192 0.00/7 124.12/13 124.12/12 39.10 163.22
[2101]ANDREO, SAMUEL Totana-O 122300006 48.34
Preliminary total class results : M21E 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [27]PRYJMA, Fryderyk UNTS Warszawa 14302672 53.06/1 74.45/5 127.51/3 30.23 158.14
2 [4]CSABA, Gösswein SDS Salgótarján 106 59.33/4 70.23/1 129.56/5 29.25 159.21
3 [1]BEDNARSKI, Jan UNTS Warszawa 14304096 54.49/2 74.18/4 129.07/4 31.39 160.46
4 [12]KALATA, Michał MKS Paulinum Jelenia 73 00853 65.55/10 73.23/3 139.18/7 29.14 168.32
5 [7]DUDEK, Wojciech PUKS Młode Orły 1011171 59.06/3 78.16/6 137.22/6 35.25 172.47
6 [23]PABICH, Mariusz UKS Azymut Pabianice 12400338 63.00/5 78.19/7 141.19/8 32.25 173.44
7 [3]BYRCZEK, Jan UKS Azymut 45 12302726 67.44/12 86.58/13 154.42/14 32.07 186.49
8 [15]KRASZEWSKI, Przemysław WKS Śląsk Wrocław 14904836 65.47/8 85.21/11 151.08/9 36.16 187.24
9 [26]PIOTROWSKI, Radosław Harpagan Gdańsk 36 01625 72.27/15 81.32/10 153.59/11 34.22 188.21
10 [9]HOFFMANN, Mateusz LKO Leszno 67 00007 65.42/7 88.25/14 154.07/12 35.11 189.18
11 [18]MAZAN, Bartłomiej WKS Śląsk Wrocław 14901319 66.16/11 85.37/12 151.53/10 38.11 190.04
12 [17]MARSZAŁEK, Patryk 1 batalion czołgów w 2 71.19/14 90.18/17 161.37/16 32.47 194.24
13 [29]TICHÝ, Radomír OK Slavia Hradec Kra 85 83.58/17 81.22/9 165.20/17 34.57 200.17
14 [30]WOJARSKI, Michał SNW KW Kraków 11601107 69.10/13 89.46/15 158.56/15 41.49 200.45
15 [25]PINEIRO FRAGA, Brais FEGADO 31 270011 65.51/9 107.44/21 173.35/18 43.38 217.13
16 [31]WOŁOWCZYK, Krzysztof UNTS Warszawa 14300488 93.14/21 93.34/18 186.48/20 39.49 226.37
17 [14]KNITSCH, Sebastian USV TU Dresden 144 84.45/18 99.03/20 183.48/19 51.16 235.04
18 [19]MIHÁLYI, Ferenc HDSF 37 83.10/16 111.16/23 194.26/21 41.41 236.07
19 [24]PETERS, Nils USV TU Dresden 144 87.40/19 108.13/22 195.53/22 53.02 248.55
20 [32]ZUCHMAŃSKI, Przemysław UKS Orientuś Łódź 1321724 93.05/20 125.08/25 218.13/23 46.08 264.21
21 [2]BOGUSZ, Grabowski 15 Giżycka Brygada Z 10 102.32/22 117.21/24 219.53/24 62.28 282.21
22 [20]MOLNÁR, Antal SDS Salgótarján 106 105.20/23 142.19/26 247.39/25 48.47 296.26
[10]JANKOWIAK, Paweł Chyże BnO 25 64.08/6 90.17/16 154.25/13 MISPUNCH DISQ
[8]DZIOBA, Mateusz MKS Paulinum Jelenia 73 01101 MISPUNCH / 71.57/2 71.57/1 28.17 DISQ
[28]ŠABATKA, Zdeněk OK Slavia Hradec Kra 85 MISPUNCH / 79.31/8 79.31/2 38.36 DISQ
[16]KUNIKOWSKI, Tomasz MKS Metalowiec Łódź 71 05130 41.59
[5]CYGLER, Sławomir WKS Wawel Kraków 15000093 95.39/19 / 39.23
Preliminary total class results : M35 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [3508]KRASUSKI, Marcin OK!Sport Warszawa 86 02688 57.21/1 58.15/2 115.36/2 36.20 151.56
2 [3505]KACZYŃSKI, Piotr Harpagan Gdańsk 36 04349 65.47/5 62.04/4 127.51/4 40.49 168.40
3 [3504]FROM , Piotr UMKS Kwidzyn 1404856 65.44/4 65.51/5 131.35/5 40.27 172.02
4 [3511]ŁĄCKI, Łukasz UKS OSiR Góra Kalwar 13301673 65.52/6 69.05/6 134.57/6 49.09 184.06
5 [3518]ŠKLÍBA, Jan SOOB Spartak Rychnov 117C 80.03/9 70.30/7 150.33/7 46.20 196.53
6 [3503]FRĄTCZAK, Sławomir Harpagan Gdańsk 36 04370 83.24/14 114.59/12 198.23/11 49.04 247.27
7 [3510]LENDZIOSZEK, Michał BKS Wataha Warszawa 21 04945 84.53/17 116.21/13 201.14/13 59.03 260.17
8 [3520]SUCHODOLSKI, Rafał 15 Giżycka Brygada Z 10 83.46/16 133.19/18 217.05/17 53.19 270.24
[3509]KUŚ, Michał KInO Stowarzysze 53 MISPUNCH / 103.33/11 DISQ / 66.15 DISQ
Preliminary total class results : M35-49S 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [3611]LATÁK, Rudolf KFKI Budapest 52 36.48/4 62.54/6 99.42/3 43.55 143.37
2 [3616]PIETRZAK, Patryk HKS AZYMUT MOCHY 38 48.27/10 55.48/1 104.15/5 46.37 150.52
3 [3609]KROCHMAL, Adam UNTS Warszawa 14302400 47.56/9 68.14/8 116.10/6 49.27 165.37
[3601]BEZRUKOV, Oleksii Zombie 152 56.01/3 / 44.45
[3621]CORTELLAZZI, Edoard Agoreds 171 / / / 44.16
Preliminary total class results : M40 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [4014]GOLINOWSKI, Paweł 10 BKPanc Świętoszów 5 02892 50.23/4 52.52/2 103.15/1 32.19 135.34
2 [4017]JĘDRAS, Przemysław UMKS Kwidzyn 1403694 51.49/5 57.52/3 109.41/2 40.30 150.11
3 [4011]DUTKIEWICZ, Damian MKS Paulinum Jelenia 73 01279 55.10/7 60.36/4 115.46/3 38.24 154.10
4 [4023]LEHMAN, Piotr Indywidualnie 41 55.06/6 72.42/8 127.48/4 35.12 163.00
5 [4036]SVOBODA, Ondřej OK Slavia Hradec Kra 85 59.02/8 70.02/7 129.04/5 41.41 170.45
6 [4006]DARGACZ, Piotr WKS Wawel Kraków 150 65.24/17 68.28/5 133.52/6 42.00 175.52
7 [4045]ZAMIARA, Piotr KS Hades Poznań 59 03698 60.28/12 76.20/9 136.48/7 42.23 179.11
8 [4020]KŐSZEGVÁRI, Tibor KFKI Budapest 52 64.54/15 82.51/14 147.45/13 40.22 188.07
9 [4028]MAREK, Mirosław InO.Maniak Nowa Dęba 47 05462 71.13/24 80.06/12 151.19/17 41.54 193.13
10 [4001]BAŁDYGA, Daniel 12BZ 8 60.17/11 82.40/13 142.57/8 51.58 194.55
11 [4024]LENDZIOSZEK, Paweł KOS Warszawa 57 01391 66.02/21 79.20/11 145.22/10 50.30 195.52
12 [4027]MAŁECKI, Bartłomiej Indywidualnie 41 03906 50.13/3 100.11/23 150.24/15 46.53 197.17
13 [4034]SITNICKI, Mariusz Indywidualnie 41 04379 60.16/10 83.00/15 143.16/9 54.23 197.39
14 [4002]BEK, Michał Rodzinna Grupa Rower 10304818 69.04/23 77.46/10 146.50/12 52.02 198.52
15 [4035]SLOVÁK, Miroslav OK Slavia Hradec Kra 85 65.45/20 84.13/16 149.58/14 50.29 200.27
16 [4041]WIĘCKO, Jacek 15 Giżycka Brygada Z 10 79.00/30 84.53/17 163.53/19 44.34 208.27
17 [4009]DROŃ, Grzegorz UMKS Kwidzyn 1404351 65.09/16 86.06/19 151.15/16 60.08 211.23
18 [4021]KUBISIAK, Marek SSRS 11802107 65.43/19 98.56/22 164.39/20 47.24 212.03
19 [4043]WOJCZYK, Sebastian UKS Orientuś Łódź 1325272 73.41/26 86.36/20 160.17/18 52.11 212.28
20 [4037]SZUWARA, Piotr CSiL 26 04893 64.33/13 106.38/25 171.11/21 52.03 223.14
21 [4018]KACZMARSKI, Paweł LKS Górzanka Nawojo 68 04317 74.52/27 103.38/24 178.30/22 46.10 224.40
22 [4005]CHABRZYK, Andrzej ChabTeam 24 76.23/28 107.35/26 183.58/23 49.29 233.27
23 [4029]MAZUREK , Paweł 1 Warszawska Brygada 4 65.36/18 145.26/34 211.02/27 47.34 258.36
24 [4015]IWANOWSKI, Dariusz KOS BnO Szczecin 55 05441 71.52/25 125.06/31 196.58/24 64.40 261.38
25 [4026]ŁĄTKOWSKI, Krzysztof KB MANIAC Poznań 50 115.45/35 88.49/21 204.34/25 59.44 264.18
26 [4032]ROZUMEK, Adam UKS Energetyk Dychów 12705509 78.51/29 129.54/33 208.45/26 57.19 266.04
27 [4010]DURMAJ, Marcin 15 Giżycka Brygada Z 10 96.28/32 121.09/28 217.37/28 53.06 270.43
28 [4040]VAJDULIAK, Juraj OB Tvrdosin 79 - 96.28/32 121.26/29 217.54/29 63.37 281.31
29 [4008]DOMAGAŁA, Andrzej UKS GROM Sokolniki 12904573 93.50/31 126.53/32 220.43/30 66.08 286.51
[4004]CENIUK, Sylwester 15 Giżycka Brygada Z 10 MISPUNCH / 121.36/30 DISQ / 59.58 DISQ
[4012]FANKIDEJSKI, Artur UKS Włóczykij 13903873 60.15/9 85.31/18 145.46/11 MISPUNCH DISQ
[4038]TADEJEWSKI, Paweł UMKS ORKAN 14100904 47.32/1 MISPUNCH / DISQ / 30.29 DISQ
[4022]KURYJ, Marek WKS Wawel Kraków 1503252 MISPUNCH / 68.52/6 DISQ / 35.48 DISQ
[4030]PLESIŃSKI, Mariusz 10 BKPanc Świętoszów 5 01304 52.28/1 / 30.29
[4031]RIPKE, Carsten OSC Hamburg 96 67.40/22 / / 50.42
[4013]FILIPEK, Robert PUKS Młode Orły 101 / 114.11/27 / 87.07
[4042]WŁODARCZYK, Łukasz UKS Traper Złocienie 13803889 64.47/14 / / 45.21
Preliminary total class results : M45 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [4528]NOWAK, Jacek UKS Siódemka Rumia 135 41.00/1 51.39/1 92.39/1 29.29 122.08
2 [4534]SCHMIEDEBERG, Nils Team Sonnenschein 121 45.14/4 57.58/2 103.12/2 31.47 134.59
3 [4543]ZSCHÄCKEL , Raik Team Sonnenschein 121 44.53/3 60.47/4 105.40/3 33.37 139.17
4 [4508]BŁACHUT, Igor Team 360 stopni 119 44.42/2 62.30/5 107.12/4 34.22 141.34
5 [4529]NOWAK, Remik KS Hades Poznań 59 00907 52.32/14 60.44/3 113.16/5 35.45 149.01
6 [4533]PORZYCZ, Janusz UKS Siódemka Rumia 135 52.06/11 69.14/8 121.20/8 36.36 157.56
7 [4515]GROTE , Andreas OLC SKOG Fribourg 89 WG2GRA 51.24/7 67.54/7 119.18/6 40.35 159.53
8 [4511]FIEDOROWICZ, Szczepan UKS Traper Złocienie 138 49.27/6 75.15/12 124.42/10 36.10 160.52
9 [4523]MARCINKIEWICZ, Marcin KU AZS WAT Warszawa 63 04993 52.17/13 77.11/13 129.28/13 36.00 165.28
10 [4545]WALUGA, Ireneusz Team 360 stopni 119 49.17/5 77.40/14 126.57/11 42.02 168.59
11 [4507]BLUZA, Łukasz Indywidualnie 41 52.08/12 72.07/9 124.15/9 48.12 172.27
12 [4503]BANACH, Krzysztof UMKS ORKAN 14101440 53.59/15 82.35/16 136.34/17 40.34 177.08
13 [4509]CISZEK, Marcin CSWIiCh/Śląsk Wrocła 172 56.16/17 73.09/11 129.25/12 48.19 177.44
14 [4521]KRZYŻOSTANEK, Jarosław UKS GROM Sokolniki 12902547 51.26/8 80.34/15 132.00/14 49.42 181.42
15 [4517]JANAS, Sebastian UKS Kometa Gliwice 13004512 59.59/19 72.33/10 132.32/15 52.55 185.27
16 [4524]MARTE, Michal KU AZS WAT Warszawa 63 01940 60.49/21 87.15/18 148.04/18 42.08 190.12
17 [4538]TRZASKO, Bogusław Harpagan Gdańsk 36 01618 51.59/10 83.02/17 135.01/16 64.37 199.38
18 [4519]KALSZTEIN, Karol Harpagan Gdańsk 36 00985 60.48/20 98.38/22 159.26/20 47.15 206.41
19 [4530]PACYNA, Krzysztof UKS Energetyk Dychów 12704857 59.55/18 96.00/20 155.55/19 51.15 207.10
20 [4539]WIECZOREK, Piotr Indywidualnie Mazowi 45 03016 69.25/24 108.14/25 177.39/23 44.23 222.02
21 [4537]SŁOMCZYŃSKI, Robert UKS Orientuś Łódź 1323001 70.54/28 97.30/21 168.24/22 59.40 228.04
22 [4510]DOMIN, Tomasz sevencoins.pl 108 68.54/23 93.24/19 162.18/21 68.06 230.24
23 [4516]GRYDZIUSZKO, Marcin UKS Energetyk Dychów 12703933 70.38/27 107.49/24 178.27/25 53.20 231.47
24 [4532]PORADA, Robert UKS Reflex 13402084 68.50/22 109.25/26 178.15/24 55.44 233.59
25 [4513]GIELEC, Artur UKS Orientuś Łódź 1325271 69.34/25 115.33/30 185.07/26 61.05 246.12
26 [4506]BISKUPSKI, Michał WKS Wawel Kraków 150 70.31/26 120.14/32 190.45/27 55.28 246.13
27 [4520]KRZYMINIEWSKI, Sławomir 100. bł/UKS BŁYSKAWI 6 78.57/30 115.23/29 194.20/29 55.47 250.07
28 [4542]WÓJTOWICZ, Grzegorz UNTS Warszawa 14304546 86.30/33 106.57/23 193.27/28 65.11 258.38
29 [4531]PERFIKOWSKI, Piotr UMKS Kwidzyn 1404190 87.08/34 113.03/27 200.11/30 65.28 265.39
30 [4504]BARTOS, Maciej UKS Orientuś Łódź 1324218 80.49/31 135.50/35 216.39/31 63.04 279.43
[4526]MOL, Krzysztof 5 pułk artylerii Sul 15 02866 MISPUNCH / 113.23/28 DISQ / 43.57 DISQ
[4512]FILIPIAK, Marek KS Hades Poznań 59 4414 MISPUNCH / 119.00/31 DISQ / 55.37 DISQ
[4525]MIGACZ, Marcin LKS Górzanka Nawojo 68 MISPUNCH / 134.23/34 DISQ / 67.53 DISQ
[4518]JOŃCZY, Daniel MKS Paulinum Jelenia 73 01298 51.48/9 MISPUNCH / DISQ / 32.28 DISQ
[4536]SĘDŁAK, Krystian OK!Sport Warszawa 86 54.27/16 65.41/6 120.08/7 MISPUNCH DISQ
[4501]BADARYCZ, Piotr Indywidualnie 41 71.55/29 / / 42.04
Preliminary total class results : M50 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [5001]BARTCZAK, Jarosław UMKS ORKAN 14100743 51.26/8 42.05/2 93.31/3 34.00 127.31
2 [5024]URBANIAK, Krzysztof Team 360 stopni 11900522 46.57/3 44.48/3 91.45/2 37.31 129.16
3 [5009]MICHALAK, Tomasz UNTS Warszawa 14302981 46.51/2 48.35/5 95.26/4 45.16 140.42
4 [5012]PACHNIK, Dariusz UKS Orientpark.pl 13100706 57.30/13 54.02/7 111.32/9 39.19 150.51
5 [5031]ZIELIŃSKI, Paweł KS Hades Poznań 59 00913 63.45/17 55.22/9 119.07/12 39.21 158.28
6 [5029]WRZOSEK, Zbigniew Indywidualnie 41 00569 52.57/10 53.17/6 106.14/8 54.02 160.16
7 [5014]PISAREK, Piotr WKS Wawel Kraków 150 53.32/11 64.42/14 118.14/11 49.26 167.40
8 [5006]KRASUSKI, Bartłomiej Team 360 stopni 11902210 64.15/18 64.04/13 128.19/14 46.03 174.22
9 [5013]PIOTR, Mazurek WKS Śląsk Wrocław 149 49.06/6 81.34/24 130.40/16 44.50 175.30
10 [5025]WĄSIEWICZ, Piotr Team 360 stopni 11904081 54.04/12 65.41/16 119.45/13 60.48 180.33
11 [5018]SCHULTHEISZ, György KFKI Budapest 52 61.56/16 76.45/22 138.41/20 44.48 183.29
12 [5021]STYPIŃSKI, Marek GIBnO 33 58.23/14 72.13/21 130.36/15 54.07 184.43
13 [5033]LEWCZUK, Andrzej 59.29/15 71.52/20 131.21/17 54.54 186.15
14 [5005]JAMROZIK, Krzysiek WKS Wawel Kraków 15004266 71.50/21 65.01/15 136.51/19 57.38 194.29
15 [5010]MULLER, Tomasz UMKS Kwidzyn 1402578 80.18/23 70.37/18 150.55/21 62.17 213.12
16 [5004]JAKLIK, Andrzej Dreptak Krosno 30 80.39/24 94.14/25 174.53/22 52.23 227.16
[5016]PUDEŁEK, Paweł LKS Górzanka Nawojo 68 4339 MISPUNCH / 57.58/11 DISQ / 46.33 DISQ
[5026]WITKOWSKI, Adam UKS Azymut 45 12300158 MISPUNCH / 70.55/19 DISQ / 43.17 DISQ
[5023]SZTRANEK, Paweł UKS Azymut Pabianice 12404827 MISPUNCH / 81.14/23 DISQ / 49.57 DISQ
[5020]SŁOŃSKI, Marek WKS Wawel Kraków 150 MISPUNCH / / DISQ / 38.39 DISQ
[5015]PORTKA, Mariusz Indywidualnie 41 74.30/22 / / 82.24
Preliminary total class results : M55 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [5508]JONAUSKAS, Genadijus Devyni OSK 29 0.00/2 44.34/1 44.34/1 42.34 87.08
2 [5501]BĄCZEK, Dariusz UKS TECHNIK Ruciane 13704013 0.00/3 57.16/6 57.16/6 43.33 100.49
3 [5509]KLASA, Tomasz KS Hades Poznań 59 003730 0.00/7 57.10/5 57.10/5 45.01 102.11
4 [5518]NIESSNER, Piotr WKS Wawel Kraków 15002725 0.00/13 58.41/7 58.41/7 44.16 102.57
5 [5506]GARZORZ, Martin Gymnasion Offenbach 35 0.00/8 55.59/4 55.59/4 48.20 104.19
6 [5510]KNIUKSTA, Romualdas OK Rudamina 84 0.00/11 59.48/8 59.48/8 46.59 106.47
7 [5512]KÖNIG, Stefan OLG Ortenau 90 0.00/ 55.34/3 55.34/3 60.06 115.40
8 [5504]DRĄGOWSKI, Marek OK!Sport Warszawa 86 0.00/ 62.28/11 62.28/11 55.53 118.21
9 [5524]WOŁEK, Andrzej UNTS Warszawa 14303555 0.00/9 65.42/12 65.42/12 55.12 120.54
10 [5517]MÄTTIG, Torsten USV TU Dresden 144 0.00/16 62.13/10 62.13/10 59.41 121.54
11 [5521]PIKTURNA, Algirdas OSK Takas 97 0.00/ 62.09/9 62.09/9 61.15 123.24
12 [5520]OLSCHOWSKI, Peter OLV Steinberg 92 0.00/12 65.54/13 65.54/13 58.50 124.44
13 [5515]ŁASKI, Tomasz KInO Stowarzysze 53 05319 0.00/15 76.42/15 76.42/15 58.50 135.32
14 [5519]NORDQVIST, Kjell Waxholms OK 147 0.00/6 82.56/18 82.56/18 58.05 141.01
15 [5505]FORYSTEK, Józef WKS Wawel Kraków 15002080 0.00/17 88.13/19 88.13/19 57.25 145.38
16 [5526]ŻEBROWSKI, Dariusz OK!Sport Warszawa 86 0.00/19 80.22/16 80.22/16 74.47 155.09
17 [5514]LANDIAK, Serhii VALERI TEAM 145 0.00/18 80.25/17 80.25/17 75.08 155.33
18 [5523]SATT, Shai Yizrael 151 0.00/10 71.11/14 71.11/14 86.04 157.15
19 [5502]BURCHARDT, Sławomir KS Hades Poznań 59 03699 0.00/ 98.16/21 98.16/21 75.31 173.47
20 [5507]JERLECKI, Mirosław Indywidualnie 41 0.00/14 103.06/22 103.06/22 74.05 177.11
[5511]KONDROTAS, Raimondas Fortuna OK 32 0.00/1 47.33/2 47.33/2 MISPUNCH DISQ
[5503]CHACHURSKI, Ryszard KU AZS WAT Warszawa 63 00065 0.00/4 MISPUNCH / DISQ / 43.19 DISQ
Preliminary total class results : M60 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [6017]MIKŠYS, Eugenijus RE 102 0.00/1 41.44/2 41.44/2 37.42 79.26
2 [6016]MIKOLAVICIUS, Gintaras Devyni OSK 29 0.00/14 42.38/3 42.38/3 40.46 83.24
3 [6002]BIKELIS, Vytautas Labirintas OSK 64 0.00/3 45.44/6 45.44/6 39.37 85.21
4 [6007]JÖNSSON, Mats Korsnäs IF OK 54 0.00/12 44.41/5 44.41/5 42.31 87.12
5 [6024]TALVER, Andres Mercury 70 0.00/2 43.45/4 43.45/4 46.16 90.01
6 [6012]KRYJOMSKI, Jerzy KS Kościelec Chrzanó 61 00963 0.00/6 50.51/11 50.51/10 39.15 90.06
7 [6026]WOJARSKI, Krzysztof Bielsko-Biała O-Team 20 01121 0.00/11 51.44/14 51.44/13 39.54 91.38
8 [6006]JAKOBI, Zdeněk OB Havířov 78 0.00/9 49.37/8 49.37/7 43.50 93.27
9 [6028]ZIAZIULIA, Ivanas Saule OK 105 0.00/ 57.31/16 57.31/15 37.15 94.46
10 [6008]KARNAVICIUS, Jurgis Saule OK 105 0.00/10 50.57/13 50.57/12 43.57 94.54
11 [6021]RIMANTAS, DAUDERIS ORIENS 94 0.00/ 59.56/17 59.56/16 48.45 108.41
12 [6010]KRET, Jacek LKS Górzanka Nawojo 68 03723 0.00/19 71.15/22 71.15/21 68.44 139.59
13 [6022]SALDZIUNAS, Zenonas Devyni OSK 29 0.00/ 68.11/20 68.11/19 74.31 142.42
14 [6020]POLEWSKI, Dariusz Indywidualnie 41 04258 0.00/23 99.37/26 99.37/25 64.37 164.14
15 [6003]CZERKAWSKI, Wacław UKS Sparta Czyżowice 13601496 0.00/22 98.29/25 98.29/24 71.27 169.56
[6011]KROCHMAL, Grzegorz KU AZS WAT Warszawa 63 00076 0.00/17 MISPUNCH / DISQ / 59.42 DISQ
[6014]MARKOWSKI, Adam UKS Energetyk Dychów 12701239 0.00/ / / 55.18
Preliminary total class results : M65 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [6516]SALKAUSKAS , Algirdas Panevežio SC 1 0.00/ 46.31/1 46.31/1 37.11 83.42
2 [6505]DUDA, Kostas OK Rudamina 84 0.00/ 49.19/2 49.19/2 42.01 91.20
3 [6507]KROCHMAL, Andrzej KOS Warszawa 57 00528 0.00/6 58.11/4 58.11/4 46.43 104.54
4 [6501]BOHACZEK, Janusz UMKS ORKAN 14100135 0.00/2 66.36/6 66.36/5 51.57 118.33
5 [6504]DAMBRAUSKAS, Algimantas SM Gaja 112 0.00/4 67.39/7 67.39/6 56.12 123.51
6 [6508]LARSSON, Urban OK Gipen 82 0.00/ 57.47/3 57.47/3 73.37 131.24
7 [6509]ŁUŃSKI, Zbigniew UMKS ORKAN 14100132 0.00/3 70.37/9 70.37/8 61.56 132.33
8 [6519]WIERCIŃSKI, Piotr MKS Metalowiec Łódź 71 01105 0.00/8 68.50/8 68.50/7 68.35 137.25
9 [6511]OLBRYCHT, Janusz OLBnO 88 00228 0.00/7 89.41/14 89.41/10 65.02 154.43
10 [6512]PASZYŃSKI, Józef UKS Orientuś Łódź 132383 0.00/ 100.52/16 100.52/12 80.51 181.43
[6502]BUGÁR, József BÖF Budaörs 22 0.00/ 96.53/15 96.53/11 MISPUNCH DISQ
[6518]ŚWIERCZYŃSKI, Bogdan Harpagan Gdańsk 36 00885 0.00/5 MISPUNCH / DISQ / 62.55 DISQ
[6517]SZCZEPAŃSKI, Marek UKS TECHNIK Ruciane 13702509 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 41.29 DISQ
[6515]POŹNIAK, Szymon indywidualnie Małopo 44 brak / 72.16/11 / 55.13
[6514]PIETRUSIŃSKI, Marek KS Artemis Wrocław 58 1323 / 79.03/12 / 64.59
[6506]GAVENAS, Gintaras OK Rudamina 84 / 65.54/5 / 42.41
[6513]PELYHE , Denes SDS Salgótarján 106 / 81.07/13 / 59.40
Preliminary total class results : M70 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [7006]KMIECIŃSKI, Józef PUKS Młode Orły 10169 0.00/4 41.40/2 41.40/2 35.34 77.14
2 [7008]KRUCZEK, Stanisław WKS Wawel Kraków 15000830 0.00/7 46.01/4 46.01/4 32.31 78.32
3 [7013]SIKORA, Miroslav Baník Ostrava 17 0.00/ 40.13/1 40.13/1 40.27 80.40
4 [7004]GLIŃSKI, Henryk KS Artemis Wrocław 58 D92023 0.00/1 48.26/6 48.26/6 36.43 85.09
5 [7007]KRIZ , Pavel Unitop ZDAR 142 0.00/ 54.16/7 54.16/7 35.22 89.38
6 [7014]TRZPIL, Lech OK!Sport Warszawa 86 00691 0.00/6 59.08/10 59.08/10 30.39 89.47
7 [7009]ŁAPANOWSKI, Jacenty KU AZS WAT Warszawa 63 00190 0.00/2 47.21/5 47.21/5 43.14 90.35
8 [7001]BABICKÝ, Tomáš ZOOB Rumburk 153 0.00/ 56.07/8 56.07/8 38.12 94.19
9 [7016]WYSOCKI, Andrzej UKS Kometa Gliwice 130 0.00/ 45.38/3 45.38/3 49.45 95.23
10 [7011]PATEJKO, Tadeusz KOS Warszawa 57 00521 0.00/ 58.36/9 58.36/9 39.14 97.50
11 [7005]GORAJSKI, Andrzej WKS Śląsk Wrocław 1495303 0.00/3 64.44/12 64.44/12 44.29 109.13
12 [7003]DVOŘÁK, Vlastimil Baník Ostrava 17 C 0.00/ 61.24/11 61.24/11 48.37 110.01
13 [7002]BARTKOWIAK, Edward WKS Grunwald Poznań 14800925 0.00/5 66.06/13 66.06/13 49.36 115.42
14 [7010]OLSSON, Gert Skaneslättens OL 110 0.00/ 94.58/15 94.58/14 53.09 148.07
[7012]PERSSON, Lars OK Kompassen 83 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 57.37 DISQ
[7015]WOŹNIAK, Henryk UMKS ORKAN 14100131 / 88.51/14 / 53.17
Preliminary total class results : M75 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [7503]WASILEWSKI, Stanisław PUKS Młode Orły 1011168 44.08/1 31.19/1 75.27/1 26.49 102.16
2 [7504]WRONICZ, Zygmunt LKS Górzanka Nawojo 68 04970 49.11/3 57.20/3 106.31/3 45.36 152.07
3 [7501]BLIMKE, Roman LKS Górzanka Nawojo 68 00189 47.47/2 55.21/2 103.08/2 53.52 157.00
4 [7502]PIETKIEWICZ, Waldemar Indywidualnie Dolnoś 43 01084 60.21/4 115.54/4 176.15/4 48.45 225.00
Preliminary total class results : M80 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [8001]DURA, Kazimierz WKS Śląsk Wrocław 1490720 41.36/1 52.11/1 93.47/1 34.53 128.40
Preliminary total class results : OPENLong 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [9014]RYCHŁOWSKI, Tomasz KS Kościelec Chrzanó 61 05134 0.00/9 87.59/3 87.59/2 53.36 141.35
2 [9002]GROCHAL, Marcin KS Kościelec Chrzanó 61 04830 0.00/8 88.00/4 88.00/3 54.00 142.00
3 [9005]JAMRÓZ, Piotr Indywidualnie 41 0.00/1 102.30/7 102.30/6 54.40 157.10
4 [9009]KUŚ, Agnieszka KInO Stowarzysze 53 0.00/11 107.20/8 107.20/7 90.49 198.09
[9016]SORNAT, PAWEŁ Indywidualnie 41 0.00/2 74.05/2 74.05/1 MISPUNCH DISQ
[9003]HOROSZKIEWICZ, Adrian UKS Orientuś Łódź 1325285 0.00/14 MISPUNCH / DISQ / 103.11 DISQ
[9017]SZCZUREK, Łukasz UNTS Warszawa 143 0.00/10 MISPUNCH / DISQ / OVERTIME DISQ
[9004]JAKUBOWSKA, Katarzyna 17 Wielkopolska Bryg 11 149.37/11 / 78.20
[9015]SKARŁUBOWICZ, Karolina 17 Wielkopolska Bryg 11 149.04/10 / 73.26
[9010]MARKOWSKI, Konrad UKS Energetyk Dychów 127 0.00/6 / / 72.34
Preliminary total class results : OPENShort 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [9012]PEICS, Antal KFKI Budapest 52 0.00/13 43.45/3 43.45/2 38.12 81.57
2 [9545]GOLINOWSKA, Elżbieta 0.00/11 52.34/11 52.34/8 36.16 88.50
3 [9531]SZCZĘSNOWICZ, Natalia Indywidualnie 41 0.00/3 48.02/8 48.02/5 43.50 91.52
4 [9520]MAZURKIEWICZ, Beata Smoleckie Syrenki/AL 114 0.00/5 56.42/12 56.42/9 40.17 96.59
5 [9528]SCHMIEDEBERG, Anke Team Sonnenschein 121 0.00/17 51.53/10 51.53/7 47.59 99.52
6 [9521]MŁYNARCZYK, Julia UKS Orientuś Łódź 132 0.00/ 58.10/14 58.10/11 43.20 101.30
7 [9544]LAURINYCZ, Kata Csipa SE 27 0.00/6 50.43/9 50.43/6 51.19 102.02
8 [9515]LENDZIOSZEK, Antoni KOS Warszawa 57 3640 0.00/20 57.04/13 57.04/10 46.18 103.22
9 [9537]NOWAK, Maria KS Hades Poznań 59 0.00/18 59.30/15 59.30/12 44.34 104.04
10 [9506]GARBACIK, Wojciech Indywidualnie 41 0.00/2 42.57/2 42.57/1 61.59 104.56
11 [9522]MOL, Weronika HKS Azymut Mochy 39 04967 0.00/12 81.46/22 81.46/18 35.54 117.40
12 [9526]RYGIEL, Katarzyna WKS Wawel Kraków 150 0.00/10 80.00/21 80.00/17 51.25 131.25
13 [9516]LORENC, Joanna UKS Azymut Pabianice 124 0.00/14 78.51/19 78.51/15 53.48 132.39
14 [9519]MAZURKIEWICZ, Agnieszka Smoleckie Syrenki 113 0.00/ 73.00/18 73.00/14 59.54 132.54
15 [9523]NIKONOWICZ, Grzegorz Lipowo RUNNERS TEAM 66 0.00/16 95.08/25 95.08/21 43.14 138.22
16 [9505]GABRIELE, Harke Team Altenhof 120 0.00/30 72.39/17 72.39/13 73.46 146.25
17 [9527]RYGIEL, Ryszard WKS Wawel Kraków 150 0.00/4 104.06/30 104.06/26 51.15 155.21
18 [9512]KLAUS-URYGA, Anna WKS Wawel Kraków 150 0.00/22 96.24/26 96.24/22 60.44 157.08
19 [9510]HYLA, Bogumiła UKS Kometa Gliwice 13005226 0.00/15 79.36/20 79.36/16 78.37 158.13
20 [9502]CHWIEJCZAK, Dorota Team 360 stopni 119 0.00/26 92.07/24 92.07/20 68.47 160.54
21 [9535]WIŚNIEWSKI, Marcin UKS Azymut Pabianice 124 0.00/28 97.09/27 97.09/23 71.51 169.00
22 [9543]OLSCHOWSKI, Beata OLV Steinberg 92 0.00/21 100.12/28 100.12/24 76.07 176.19
23 [9639]LEWCZUK, Filip 0.00/24 82.59/23 82.59/19 94.37 177.36
24 [9501]CHACHURSKA, Magdalena KU AZS WAT Warszawa 63 0.00/23 111.21/31 111.21/27 67.39 179.00
25 [9542]MUSIAŁ, Anna OK!Sport Warszawa 86 0.00/27 101.39/29 101.39/25 83.36 185.15
26 [9518]MAZUREK , Grzegorz 19Chełmski Batalion 12 0.00/9 126.44/32 126.44/28 88.57 215.41
27 [9530]SOCHA, Stanisław Indywidualnie 41 0.00/29 174.47/33 174.47/29 133.38 308.25
28 [9511]KARDASZ, Jakub UKS Azymut Siedliska 12504356 0.00/19 -1334.53/34 -1332.53/30 44.41 -1285.06
[9514]KOWALCZYK, Anna Indywidualnie 41 / MISPUNCH / / 30.13
[9536]WRÓBEL, Daria KS Hades Poznań 59 / 59.46/16 / 50.13
[9503]DRĄGOWSKI, Paweł OK!Sport Warszawa 86 / 40.18/1 / 34.38
[9529]ŠIMERKA, Jan SK Praga 109 48.11
[9018]VOLKER, Otto Team Altenhof 120 44.37/5 / 38.09
[9524]PABICH, Marta UKS Azymut Pabianice 124 MISPUNCH / / 30.15
[3602]FORYSTEK, Marek WKS Wawel Kraków 15002620 / 45.54/6 / 60.20
[9548]KAREL, Lostak SOKOL Hrywice 174 90.15
[9013]PISAREK, Renata WKS Wawel Kraków 150 MISPUNCH
Preliminary total class results : W10 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1052]KACZYŃSKA, Amelia Harpagan Gdańsk 36 04954 24.11/3 23.34/2 47.45/2 28.08 75.53
2 [1051]JANAS, Agnieszka UKS Kometa Gliwice 13004516 24.06/2 22.12/1 46.18/1 32.24 78.42
3 [1055]PABICH, Hanna UKS Azymut Pabianice 12404168 23.56/1 32.01/4 55.57/4 28.18 84.15
4 [1054]LORENC, Sara UKS Azymut Pabianice 124 25.51/4 29.28/3 55.19/3 32.47 88.06
5 [1056]TRZASKO, Martyna Harpagan Gdańsk 36 04966 29.40/7 42.53/5 72.33/5 36.21 108.54
6 [1053]KARDASZ, Karolina UKS Azymut Siedliska 12504884 26.46/5 51.10/6 77.56/6 37.17 115.13
[1057]WOJDA, Katarzyna UNTS Warszawa 1435502 34.19/8 / / MISPUNCH
Preliminary total class results : W10N 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1065]MOSZKOWICZ, Aleksandra 26.14 0mp 80.33 1mp
2 [1061]BISKUPSKA, Maria WKS Wawel Kraków 150 25.10/1 39.19 0mp/3 64.29 0mp/2 28.03 0mp 92.32 0mp
3 [1062]DŻUMAGA, Julia UKS Dąb Leszno 12605311 28.22/4 51.38 0mp/5 80.00 0mp/3 55.29 0mp 135.29 0mp
4 [1064]SIERKOWSKA, Karolina UKS Azymut Siedliska 125 35.07/5 49.03 0mp/4 84.10 0mp/4 70.52 0mp 155.02 0mp
[1063]FILIPEK, Paulina PUKS Młode Orły 101 / 36.01 0mp/2 / 30.55 0mp
[1067]BORCZYK, Alicja / / / 22.58 0mp
Preliminary total class results : W12 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1267]SZAFAREWICZ, Katarzyna UMKS Kwidzyn 1404179 0.00/1 37.57/2 37.57/2 34.36 72.33
2 [1271]WYSOCKA, Michalina MKS MOS Wrocław 72 4012 0.00/10 45.45/6 45.45/6 35.03 80.48
3 [1260]HETNAR, Oliwia UKS Orientpark.pl 13104726 0.00/14 38.38/3 38.38/3 43.58 82.36
4 [1266]RYCHŁOWSKA, Julia KS Kościelec Chrzanó 61 04519 0.00/2 35.05/1 35.05/1 47.52 82.57
5 [1255]DEPTA, Helena WKS Wawel Kraków 15005084 0.00/ 47.03/8 47.03/8 39.49 86.52
6 [1268]WALA, Małgorzata KS Kościelec Chrzanó 61 05132 0.00/ 48.33/11 48.33/11 41.01 89.34
7 [1272]ZAMIARA, Gabriela KS Hades Poznań 59 04690 0.00/ 48.02/10 48.02/10 44.10 92.12
8 [1253]BISKUPSKA, Małgorzata WKS Wawel Kraków 15004748 0.00/4 40.06/4 40.06/4 56.58 97.04
9 [1261]IWANOWSKA, Michalina KOS BnO Szczecin 55 05080 0.00/7 52.46/14 52.46/14 44.39 97.25
10 [1262]KLIMCZAK, Oksana UKS Siódemka Rumia 135 0.00/11 46.41/7 46.41/7 51.01 97.42
11 [1258]GROCHAL, Nina KS Kościelec Chrzanó 61 04935 0.00/8 43.42/5 43.42/5 54.02 97.44
12 [1269]WOJCZYK, Zofia UKS Orientuś Łódź 1325025 0.00/5 62.29/17 62.29/17 41.14 103.43
13 [1264]PODGÓRSKA, Gabriela KS Kościelec Chrzanó 61 04164 0.00/ 53.52/15 53.52/15 60.03 113.55
14 [1252]BIERNACKA, Barbara Harpagan Gdańsk 36 05443 0.00/13 50.29/12 50.29/12 65.54 116.23
15 [1270]WÓJTOWICZ, Hanna UNTS Warszawa 1434547 0.00/9 55.42/16 55.42/16 62.39 118.21
16 [1259]HEBDA, Julia KS Kościelec Chrzanó 61 04520 0.00/ 74.35/19 / 48.07 122.42
17 [1257]DŻUMAGA, Sara UKS Dąb Leszno 12604233 0.00/ 52.22/13 52.22/13 78.48 131.10
18 [1256]DZIK, Zofia LKS Górzanka Nawojo 68 5474 0.00/ 68.34/18 68.34/18 81.55 150.29
[1265]RAKOWSKA, Pola Harpagan Gdańsk 36 05498 0.00/ 47.22/9 47.22/9 MISPUNCH DISQ
[1263]KOWALCZYK, Kalina UKS Azymut Pabianice 12404171 0.00/3 MISPUNCH / DISQ / 47.16 DISQ
[1251]BELICA, Karolina LUKS IMPULS 69 0.00/6 / / 47.08
Preliminary total class results : W14 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1480]SŁOŃSKA, Antonina WKS Wawel Kraków 150 0.00/10 38.51/2 38.51/2 31.57 70.48
2 [1472]OLEJNIK, Jaśmina WKS Wawel Kraków 150 0.00/5 44.38/5 44.38/4 36.02 80.40
3 [1461]KLYMENIUK, Iryna VALERI TEAM 145 0.00/3 38.21/1 38.21/1 50.58 89.19
4 [1458]DUTKIEWICZ, Wiktora MKS Paulinum Jelenia 73 03881 0.00/ 47.17/6 47.17/5 42.03 89.20
5 [1455]CHABIERA, Filomena UNTS Warszawa 1433856 0.00/17 51.39/10 51.39/9 39.51 91.30
6 [1453]BISKUPSKA, Julia WKS Wawel Kraków 150 0.00/11 54.18/12 54.18/11 37.33 91.51
7 [1464]LEWKOWICZ, Julia MKS Paulinum Jelenia 73 04740 0.00/18 41.14/3 41.14/3 53.48 95.02
8 [1468]MOSZKOWICZ, Julia WKS Wawel Kraków 150 0.00/15 54.02/11 54.02/10 41.49 95.51
9 [1467]MIANOWSKA, Antonina UNTS Warszawa 143 0.00/1 51.32/9 51.32/8 44.52 96.24
10 [1465]LOŠŤÁKOVÁ ELA, Ela SK Praga 109B 0.00/8 49.32/8 49.32/7 47.09 96.41
11 [1474]PODGÓRSKA, Marta KS Kościelec Chrzanó 61 03611 0.00/4 47.53/7 47.53/6 52.37 100.30
12 [1456]DARGACZ, Paulina Harpagan Gdańsk 36 04488 0.00/2 56.47/14 56.47/13 44.51 101.38
13 [1477]ROKITA, Antonina Harpagan Gdańsk 36 04848 0.00/ 61.12/17 61.12/16 48.43 109.55
14 [1476]PORZYCZ, Małgorzata UKS Siódemka Rumia 135 0.00/13 63.19/19 63.19/17 46.42 110.01
15 [1483]WĄSIEWICZ, Urszula Team 360 stopni 11904082 0.00/ 56.42/13 56.42/12 58.09 114.51
16 [1451]BELICA, Milena LUKS IMPULS 69 0.00/6 73.52/23 73.52/21 46.17 120.09
17 [1462]KRASZEWSKA, Olga MKS MOS Wrocław 72 4651 0.00/ 68.22/22 68.22/20 56.17 124.39
18 [1459]FISCHER, Mila OLV Potsdam 91 0.00/7 60.00/16 60.00/15 67.20 127.20
19 [1470]NOWAK, Hanna UKS Orientuś Łódź 1324870 0.00/ 80.45/26 80.45/24 54.01 134.46
20 [1460]KLIMCZAK, Olimpia UKS Siódemka Rumia 135 0.00/9 65.11/21 65.11/19 69.47 134.58
21 [1482]TRZASKO, Alicja Harpagan Gdańsk 36 04965 0.00/ 64.59/20 64.59/18 74.42 139.41
22 [1452]BIELECKA, Marta UKS Siódemka Rumia 135 0.00/ 74.58/25 74.58/23 70.47 145.45
23 [1478]SĄDEJ, Zofia UKS Siódemka Rumia 135 0.00/12 74.56/24 74.56/22 71.27 146.23
24 [1479]SIERKOWSKA, Marta UKS Azymut Siedliska 12504360 0.00/ 99.57/27 99.57/25 65.37 165.34
25 [1475]PORADA, Jagoda UKS Reflex 13404760 0.00/14 115.07/29 115.07/27 62.06 177.13
26 [1466]ŁĄCKA, Julia UKS OSiR Góra Kalwar 13303573 0.00/ 118.12/30 118.12/28 73.09 191.21
27 [1454]BOŻEK, Ewelina UKS Azymut Siedliska 12504359 0.00/ 115.02/28 115.02/26 80.16 195.18
[1471]NOWAK, Zosia KS Hades Poznań 59 03702 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 85.03 DISQ
[1481]ŚMIGIELSKA, Martyna MKS Metalowiec Łódź 71 04372 0.00/ MISPUNCH / DISQ / 94.41 DISQ
[1457]DURKA, Martyna MKS Paulinum Jelenia 73 05011 0.00/16 57.34/15 57.34/14 MISPUNCH DISQ
[1463]LEWANDOWSKA, Antonina UKS Siódemka Rumia 135 0.00/ / / 81.37
[1484]WŁODARCZYK, Wiktoria UKS Traper Złocienie 13803546 0.00/ / / 41.12
[1469]NIESSNER, Pola WKS Wawel Kraków 150 / 43.16/4 / 48.03
[1473]OLIINYK, Yelyzaveta WKS Wawel Kraków 150 / 62.42/18 / 41.01
Preliminary total class results : W16 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1684]ZIAZIULYTE, Goda Perkunas OK 100 39.21/1 57.19/8 96.40/2 39.46 136.26
2 [1653]CINCIKAITE, Migle Panevežio SC 1 40.10/2 55.39/6 95.49/1 43.05 138.54
3 [1658]GIELEC, Julia UKS Orientuś Łódź 1323047 47.38/4 50.09/2 97.47/3 44.33 142.20
4 [1654]CISZEK, Kasia WKS Śląsk Wrocław 149 50.02/5 58.08/9 108.10/8 46.14 154.24
5 [1674]PUDEŁEK, Jowita LKS Górzanka Nawojo 68 3998 50.10/7 61.34/11 111.44/9 45.21 157.05
6 [1682]WOJCZYK, Marta UKS Orientuś Łódź 1324877 52.24/8 51.12/3 103.36/6 53.52 157.28
7 [1662]KOZUŃ, Marika UKS Azymut Pabianice 12404599 55.51/10 47.42/1 103.33/5 60.07 163.40
8 [1668]MŁYNARCZYK, Kaja UKS Azymut Pabianice 12404596 57.34/14 59.15/10 116.49/11 54.28 171.17
9 [1661]KOMOROWSKA, Marta UKS Orientuś Łódź 1324655 57.36/15 61.57/13 119.33/13 65.26 184.59
10 [1660]KEVENAITE , Agile Panevežio SC 1 57.08/11 80.46/23 137.54/20 48.26 186.20
11 [1651]CEGIEŁKA, Milena UKS GROM Sokolniki 12904115 63.47/23 69.21/19 133.08/17 53.53 187.01
12 [1659]KASPRZYK, Marta UKS OSiR Góra Kalwar 13304540 54.04/9 63.52/14 117.56/12 73.08 191.04
13 [1663]KRZYŻOSTANEK, Patrycja UKS GROM Sokolniki 12903838 66.49/24 65.17/15 132.06/16 70.24 202.30
14 [1677]SAPIŽOVAITE, Skaiva SM Gaja 112 57.44/17 67.52/16 125.36/14 82.00 207.36
15 [1657]GAIŽIUNAITE, Toma Panevežio SC 1 57.33/13 83.47/24 141.20/22 73.13 214.33
16 [1655]DOMAGAŁA, Emilia UKS GROM Sokolniki 12903835 66.50/25 68.19/17 135.09/19 80.20 215.29
[1680]UKSAITE, Ugne Panevežio SC 1 57.32/12 / / 67.16
[1673]PRAIS, Julia UKS Dąb Leszno 1264225 / 88.37/25 / 62.01
[1675]PUŁCZYŃSKA, Hanna WKS Wawel Kraków 150 / / 59.35
Preliminary total class results : W18 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1854]KREMPIŃSKA, Julia UKS Azymut Pabianice 12402651 47.26/1 56.22/1 103.48/1 43.34 147.22
2 [1851]DOREŃ, Wiktoria UKS Orientuś Łódź 1323854 51.10/2 69.57/3 121.07/3 39.19 160.26
3 [1852]FILIPIAK, Adrianna KS Hades Poznań 59 4153 54.50/3 65.37/2 120.27/2 48.40 169.07
4 [1861]THÝNOVÁ, Martina OK Slavia Hradec Kra 85 57.43/6 72.27/4 130.10/5 41.30 171.40
5 [1859]PERFIKOWSKA, Hanna UMKS Kwidzyn 1403363 54.50/3 74.30/5 129.20/4 42.57 172.17
6 [1857]MAG, Fruzsi SDS Salgótarján 106 57.33/5 76.16/6 133.49/6 38.29 172.18
7 [1860]SATT, Omer Yizrael 151 86.45/9 105.32/7 192.17/7 61.03 253.20
[1853]GROCHOWALSKA, Alicja UKS Azymut Pabianice 12404604 74.33/8 MISPUNCH / DISQ / 72.11 DISQ
[1858]NITSCH, Aleksandra UNTS Warszawa 14302409 45.30
Preliminary total class results : W20 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [2058]SURKOVA, Polina 47.42/1 77.39/3 125.21/1 36.04 161.25
2 [2053]KRONIKOVÁ, Štěpánka OK Slavia Hradec Kra 85 59.11/2 76.40/2 135.51/2 37.03 172.54
3 [2051]GIRINSKYTE, Malvina Panevežio SC 1 59.11/2 81.06/4 140.17/3 41.19 181.36
4 [2056]ŠKLÍBOVÁ, Veronika OK Slavia Hradec Kra 85 66.55/6 75.06/1 142.01/4 40.05 182.06
5 [2052]KODYTKOVÁ, Denisa OK Slavia Hradec Kra 85 65.15/4 83.50/5 149.05/5 46.51 195.56
6 [2054]MELZER, Zofia UKS Siódemka Rumia 135 77.15/7 96.27/6 173.42/6 63.07 236.49
Preliminary total class results : W21A 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [2157]PANASZEK, Justyna Indywidualnie 41 05264 57.38/2 59.33/1 117.11/1 47.14 164.25
2 [2156]KULCZYCKA-WÓJCIK, Dominika Indywidualnie 41 57.35/1 67.28/5 125.03/3 43.55 168.58
3 [2160]SYPUŁA-PACIOREK, Katarzyna UNTS Warszawa 143 57.47/3 65.53/3 123.40/2 48.29 172.09
4 [2152]GARCZAREK, Justyna UKS GROM Sokolniki 129 62.51/4 70.44/6 133.35/4 44.32 178.07
5 [2055]MIANOWSKA, Julia UNTS Warszawa 1432096 69.14/6 66.27/4 135.41/6 52.04 187.45
6 [2154]JĘDROWSKA, Katarzyna KS Hades Poznań 59 04149 63.14/5 71.29/7 134.43/5 54.26 189.09
7 [2060]PELDZIUTE, Ernesta 77.24/7 65.37/2 143.01/7 50.56 193.57
8 [2155]KALATA, Agnieszka MKS Paulinum Jelenia 73 86.20/9 73.13/9 159.33/8 51.06 210.39
9 [2151]DAMBRAUSKAITE, Ieva SM Gaja 112 78.47/8 98.53/10 177.40/9 55.49 233.29
10 [2159]SEKTA, Marta 15 Giżycka Brygada Z 10 91.55/10 119.40/11 211.35/10 108.01 319.36
11 [2161]WOŹNIAK, Barbara 15 Giżycka Brygada Z 10 121.40/11 192.16/12 313.56/11 142.26 456.22
[2158]PIEKIELNA, Angelika MUKS Junior Ochędzyn 76 MISPUNCH / 71.32/8 DISQ / 65.00 DISQ
Preliminary total class results : W21E 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [52]BARANOWSKA-TRZASKO, Aleksandra Harpagan Gdańsk 36 05146 63.19/2 69.53/1 133.12/1 41.31 174.43
2 [71]REINHARDT, Anna USV TU Dresden 144 67.26/7 73.02/2 140.28/3 39.03 179.31
3 [70]PODZIŃSKA, Weronika WKS Śląsk Wrocław 149 69.01/8 74.01/3 143.02/7 37.06 180.08
4 [55]DURZYŃSKA, Katarzyna 5 pułk artylerii Sul 16 03584 64.18/4 75.47/6 140.05/2 42.18 182.23
5 [67]PABICH, Maria UKS Azymut Pabianice 12400330 66.51/5 75.42/5 142.33/6 40.16 182.49
6 [72]WIELEBA, Marlena Harpagan Gdańsk 36 00167 67.05/6 75.10/4 142.15/5 43.36 185.51
7 [58]GIELEC, Zuzanna UKS Orientuś Łódź 1323046 64.06/3 84.07/10 148.13/8 39.27 187.40
8 [60]GRUCHAŁA, Natalia Harpagan Gdańsk 36 04764 63.17/1 78.48/8 142.05/4 49.15 191.20
9 [68]PACEK, Karolina OK!Sport Warszawa 86 02346 79.02/10 79.54/9 158.56/9 50.03 208.59
10 [65]MAZAN, Aleksandra UKS Traper Złocienie 13800328 83.58/13 87.18/12 171.16/12 44.46 216.02
11 [69]PARGA, LUCIA FEGADO 31 270011 79.15/11 91.25/13 170.40/11 46.09 216.49
12 [61]HOFFMANN, Barbara KS Hades Poznań 59 00930 94.05/15 94.17/14 188.22/13 53.43 242.05
13 [56]FILIPCZAK, Natalia PUKS Młode Orły 1011927 89.10/14 105.32/15 194.42/14 56.17 250.59
14 [53]BIAŁA, Weronika Indywidualnie 41 113.03/16 130.42/16 243.45/15 59.52 303.37
[62]KOSTRZEWSKA, Justyna WKS Śląsk Wrocław 14902046 MISPUNCH / 78.46/7 DISQ / 35.01 DISQ
[54]CYGLER, Paulina WKS Wawel Kraków 15000836 / / 34.11
nC []MAZUREK, Agnieszka / / / nC 36.51 nC
Preliminary total class results : W21S 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [2253]BIELECKA, Aleksandra UKS Siódemka Rumia 135 0.00/ 46.04/1 46.04/1 46.55 92.59
2 [2254]BINIECKA, Małgorzata UKS Azymut Pabianice 12400339 0.00/ 52.19/3 52.19/3 46.18 98.37
3 [2257]DRĄGOWSKA, Malwina OK!Sport Warszawa 86 00786 0.00/ 50.12/2 50.12/2 48.41 98.53
4 [2264]TÓTH, Korinna SDS Salgótarján 106 0.00/ 58.22/4 58.22/4 46.35 104.57
5 [2261]NIKITCZENKO, Natasza UKS Orientuś Łódź 1323250 0.00/ 60.00/5 60.00/5 47.32 107.32
6 [2251]BĄKOWSKA, Dominika Harpagan Gdańsk 36 04215 0.00/ 65.26/9 65.26/9 47.57 113.23
7 [2255]BUGAJ, Katarzyna WKS Wawel Kraków 150 0.00/ 62.51/6 62.51/6 50.55 113.46
8 [2259]GRZYMKIEWICZ, Liliana UKS Orientuś Łódź 1322128 0.00/ 64.42/8 64.42/8 50.13 114.55
9 [2262]PORZYCZ, Agnieszka UKS Siódemka Rumia 135 0.00/ 65.31/10 65.31/10 49.45 115.16
10 [2256]DETTLAFF, Anna UKS Włóczykij 13903872 0.00/ 63.42/7 63.42/7 58.46 122.28
11 [2260]KOSIOR , Monika 10 BKPanc Świętoszów 5 0.00/ 95.18/13 95.18/12 67.34 162.52
12 [2265]WĄGRODZKA , Paulina 19Chełmski Batalion 12 0.00/ 94.18/12 94.18/11 73.37 167.55
13 [2267]WILCZYŃSKA-FRĄCKOWIAK, Marta KS Hades Poznań 59 05468 0.00/ 108.49/14 108.49/13 128.23 237.12
[2266]WIERCIŃSKA, Anna MKS Metalowiec Łódź 71 02670 107.24
Preliminary total class results : W35S 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [3658]ŚLIWCZYŃSKA , Ilona Team 360 stopni 11902347 0.00/1 52.54/1 52.54/1 39.51 92.45
2 [3653]KAŠPAROVÁ, Šárka Orientační běh Opava 95 0.00/2 73.30/3 73.30/2 42.22 115.52
Preliminary total class results : W40 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [4069]VELDE, Reda RE 102 47.23/1 52.58/1 100.21/1 43.45 144.06
2 [4060]LOŠŤÁKOVÁ IVANA, Ivana SK Praga 109C 65.59/7 61.43/2 127.42/3 46.19 174.01
3 [4056]GRABOWSKA, Joanna WKS Wawel Kraków 15003716 49.07/2 76.38/6 125.45/2 54.02 179.47
4 [4051]BULTROWICZ, Agnieszka KS Hades Poznań 59 00944 63.02/6 66.03/3 129.05/4 57.35 186.40
5 [4057]GRIGALIUNAITE, Agne Levuo OK 65 62.46/5 67.27/4 130.13/5 56.40 186.53
6 [4059]KOSINSKA, Zofia WKS Wawel Kraków 150 61.58/3 72.41/5 134.39/6 58.41 193.20
7 [4064]NIKONOWICZ, Ewa 15 Giżycka Brygada Z 10 62.25/4 78.39/7 141.04/7 71.00 212.04
8 [4062]MARGOL-SZUWARA, Agnieszka Margol-S1 Batalion Drogowo - 3 04892 96.07/13 97.05/10 193.12/10 76.34 269.46
9 [4068]SZYMAŃSKA, Zuzanna Team 360 stopni 11902690 88.29/9 97.03/9 185.32/9 85.34 271.06
10 [4055]FISCHER, Yvonne OLV Potsdam 91 90.06/11 93.40/8 183.46/8 89.34 273.20
11 [4066]PABIAN, Patrycja UMKS Kwidzyn 1404188 89.03/10 131.42/12 220.45/11 88.34 309.19
12 [4054]DUDZIAK, Karolina UKS Dąb Leszno 12604240 109.54/14 146.23/14 256.17/14 76.27 332.44
13 [4061]ŁUKASZYK, Sylwia UKS Dąb Leszno 1264235 91.56/12 143.17/13 235.13/12 111.13 346.26
14 [4063]MICHAŁOWSKA, Agata Harpagan Gdańsk 36 02894 88.22/8 157.02/15 245.24/13 114.46 360.10
[4058]JANAS, Irena UKS Kometa Gliwice 13004514 MISPUNCH / 107.25/11 DISQ / 87.29 DISQ
[4067]ROSŁANIEC, Anna Indywidualnie 41 71.06
Preliminary total class results : W40-49S 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [4158]SŁOŃSKA, Bogusława WKS Wawel Kraków 150 37.00/4 71.21/5 108.21/4 49.59 158.20
Preliminary total class results : W45 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [4551]BĄCZEK-MOTAŁA , Barbara WKS Wawel Kraków 150 39.43/1 47.03/1 86.46/1 39.11 125.57
2 [4561]NOWAK, Beata UKS Siódemka Rumia 135 48.17/5 50.15/2 98.32/4 40.12 138.44
3 [4556]KOZŁOWSKA, Ewa WKS Śląsk Wrocław 149 45.38/3 50.19/3 95.57/3 44.44 140.41
4 [4558]KULICKA, Agata SSRS 11801157 40.38/2 52.34/4 93.12/2 52.14 145.26
5 [4569]ZSCHÄCKEL , Dani Team Sonnenschein 121 45.46/4 67.03/6 112.49/5 48.17 161.06
6 [4555]KONC, Katarzyna UKS Azymut Pabianice 12402953 49.06/6 63.53/5 112.59/6 51.38 164.37
7 [4562]ROSZAK, Maja UMKS Kwidzyn 1404192 52.52/7 79.29/9 132.21/7 69.29 201.50
8 [4559]LEMAŃCZYK, Aleksandra Harpagan Gdańsk 36 04847 70.23/12 76.07/8 146.30/10 62.57 209.27
9 [4565]TRYKOZKO, Urszula Team 360 stopni 11902691 65.39/11 73.38/7 139.17/9 77.51 217.08
10 [4554]KĘDZIOR, Katarzyna UMKS Kwidzyn 1404177 52.52/7 82.32/10 135.24/8 82.06 217.30
11 [4567]WÓJTOWICZ, Katarzyna UNTS Warszawa 14304548 62.11/10 90.47/12 152.58/11 71.13 224.11
12 [4557]KRONIKOVÁ, Jana OK Slavia Hradec Kra 85 76.37/14 83.18/11 159.55/13 64.28 224.23
13 [4552]FILIPIAK, Agnieszka KS Hades Poznań 59 4413 87.06/15 114.40/14 201.46/14 84.59 286.45
[4568]ZIAREK, Joanna UMKS Kwidzyn 1404549 58.26/9 97.06/13 155.32/12 MISPUNCH DISQ
[4553]KAMIŃSKA-SULICH, Iwona KS Artemis Wrocław 58 87.40
[4560]NITSCH, Joanna UNTS Warszawa 14302407 93.55
[4563]ŠIMERKOVÁ, Olga SK Praga 109 MISPUNCH
Preliminary total class results : W50 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [5053]EBINGER, Mónika KFKI Budapest 52 40.51/4 44.16/3 85.07/3 39.50 124.57
2 [5052]BOROS, Anna SDS Salgótarján 106 37.28/1 41.19/1 78.47/1 50.12 128.59
3 [5065]WYSOCKA, Joanna WKS Śląsk Wrocław 1491400 40.21/2 42.52/2 83.13/2 46.50 130.03
4 [5064]WITKOWSKA, Izabela UKS Azymut 45 12300238 40.22/3 49.54/5 90.16/4 49.11 139.27
5 [5059]LEONHARDT, Annette Team Sonnenschein 121 50.58/7 46.20/4 97.18/5 46.36 143.54
6 [5063]VRIČANOVÁ, Sylva OB Havířov 78 48.47/5 59.51/7 108.38/6 53.02 161.40
7 [5055]HANZLOVÁ, Svatava OB Havířov 78 48.53/6 69.47/8 118.40/8 58.21 177.01
Preliminary total class results : W55 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [5558]KÖNIG, Kirsten OLG Ortenau 90 0.00/2 52.02/1 52.02/1 45.16 97.18
2 [5557]JUNGAKER, Lotta Korsnäs IF OK 54 0.00/1 56.40/2 56.40/2 54.43 111.23
3 [5554]CZERKAWSKA, Urszula UKS Sparta Czyżowice 13601495 0.00/6 62.37/4 62.37/4 51.30 114.07
4 [5561]WARDECKA , Dorota UNTS Warszawa 14300191 0.00/3 57.36/3 57.36/3 67.01 124.37
5 [5560]TALVER, Aari Mercury 70 0.00/ 70.13/6 70.13/5 54.30 124.43
6 [5552]BIKELIENE, Ema Labirintas OSK 64 0.00/4 74.56/7 74.56/6 68.52 143.48
7 [5559]ŁASKA, Renata KInO Stowarzysze 53 05318 0.00/5 80.20/8 80.20/7 89.49 170.09
8 [5551]BARGIEL , Beata OK!Sport Warszawa 86 0.00/ 102.56/9 102.56/8 78.19 181.15
[5556]JONAUSKIENE, Janina Devyni OSK 29 / MISPUNCH / / 81.20
Preliminary total class results : W60 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [6058]OLSSON, Christina Skaneslättens OL 110 0.00/ 53.13/7 53.13/5 35.54 89.07
2 [6052]BĚHOUNOVÁ, Jiřina OK 99 Hradec Králové 81 0.00/ 52.34/6 52.34/4 37.16 89.50
3 [6054]DAMBRAUSKIENE, Genovaite SM Gaja 112 0.00/ 46.31/1 46.31/1 44.06 90.37
4 [6053]BIZIUK, Halina UMKS ORKAN 14101154 0.00/1 50.23/3 50.23/2 41.53 92.16
5 [6059]SALDZIUNIENE, Rasa Devyni OSK 29 0.00/ 52.04/5 52.04/3 55.07 107.11
6 [6057]MIKIELSKA, Danuta UMKS ORKAN 14100138 0.00/3 74.25/11 74.25/7 43.02 117.27
7 [6061]WRÓBLEWSKA, Bogna OK!Sport Warszawa 86 0.00/2 61.27/8 61.27/6 68.37 130.04
8 [6060]WOJARSKA, Kamilla Bielsko-Biała O-Team 20 03369 0.00/ 102.25/12 102.25/8 67.35 170.00
9 [6055]EC, Ewa Indywidualnie 41 0.00/ 176.59/13 176.59/9 79.14 256.13
[6051]BARTNIK, Bożena KU AZS WAT Warszawa 63 / 68.16/9 / 54.46
[6056]KROCHMAL, Małgorzata KU AZS WAT Warszawa 63 00075 / 74.14/10 / 41.36
[6062]WYSOCKA, Jolanta UKS Kometa Gliwice 130 / 47.59/2 / 38.31
Preliminary total class results : W65 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [6551]DUDIENE, Violeta OK Rudamina 84 0.00/2 49.37/1 49.37/1 43.04 92.41
2 [6552]JENEI, Margit BÖF Budaörs 22 0.00/ 53.43/3 53.43/3 39.13 92.56
3 [6554]LEWOŃ, Ewa UMKS ORKAN 14100129 0.00/3 51.15/2 51.15/2 42.52 94.07
4 [6553]KAMIŃSKA-SOCHA, Hanna Team 360 stopni 1195436 0.00/1 56.03/4 56.03/4 46.17 102.20
5 [6555]ŁUŃSKA, Regina UMKS ORKAN 14100133 0.00/4 60.27/5 60.27/5 46.21 106.48
6 [6556]OLBRYCHT, Anna OLBnO 88 0.00/5 82.41/6 82.41/6 94.55 177.36
Preliminary total class results : W70 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [7053]SIKOROVÁ, Marie Baník Ostrava 17 55.38/3 43.29/1 99.07/1 39.19 138.26
2 [7051]KRIZOVA, Zdenka Unitop ZDAR 142 54.02/2 50.11/2 104.13/2 38.10 142.23
3 [7054]ZILIENE, Asta Labirintas OSK 64 51.19/1 53.28/3 104.47/3 47.47 152.34
[7052]NEDVÍDKOVÁ, Jitka ZOOB Rumburk 153 MISPUNCH / MISPUNCH / DISQ / MISPUNCH DISQ
Preliminary total class results : WM10R 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [127]TADEJEWSKI, Nikodem UMKS ORKAN 14104497 18.31/2 14.22/1 32.53/1 0mp 21.05 0mp 53.58
2 [124]PRAIS, Jan UKS Dąb Leszno 126 23.49/4 17.09/2 40.58/2 0mp 23.51 0mp 64.49
3 [117]MAZAN, Kacper KOS BnO Szczecin 55 22.02/3 19.20/4 41.22/3 0mp 23.28 0mp 64.50
4 [108]KACZYŃSKA, Zofia Harpagan Gdańsk 36 brak 18.24/1 23.50/9 42.14/4 0mp 24.20 0mp 66.34
5 [119]MOL, Magdalena HKS Azymut Mochy 39 26.46/5 18.22/3 45.08/5 0mp 26.03 0mp 71.11
6 [112]KRAWCZYK, Anna UKS Azymut Pabianice 124 29.46/7 23.20/6 53.06/7 0mp 31.36 0mp 84.42
7 [111]KOWALCZYK, Lilka UKS Azymut Pabianice 124 30.07/9 33.21/13 63.28/9 0mp 29.37 0mp 93.05
8 [123]PIETRZAK, Inez HKS AZYMUT MOCHY 38 31.08/11 23.37/8 54.45/8 0mp 42.49 0mp 97.34
9 [116]LORENC, Samuel UKS Azymut Pabianice 124 33.14/12 35.13/17 68.27/10 0mp 37.28 0mp105.55
10 [122]PATEJKO, Zuzanna KOS Warszawa 57 37.58/17 32.49/12 70.47/12 0mp 41.05 0mp111.52
11 [121]PATEJKO, Jan KOS Warszawa 57 38.16/19 33.38/14 71.54/14 0mp 41.37 0mp113.31
12 [114]LEHMAN, Oliwia Indywidualnie 41 49.40/25 33.42/15 83.22/16 0mp 34.42 0mp118.04
13 [107]JANAS, Małgorzata UKS Kometa Gliwice 13004513 43.09/23 25.27/10 68.36/11 0mp 53.53 0mp122.29
14 [110]KOMSA, Aleksandra UKS Orientuś Łódź 132 39.53/21 38.55/18 78.48/15 0mp 51.18 0mp130.06
15 [115]LENDZIOSZEK, Łucja KOS Warszawa 57 45.19/24 61.03/19 106.22/17 0mp 46.20 0mp152.42
[129]TRZASKO, Oleg Harpagan Gdańsk 36 MISPUNCH / 22.02/5 DISQ / 0mp 59.58 DISQ
[125]PUSTKOWSKA, Jagoda Harpagan Gdańsk 36 38.19/20 / / 0mp 37.53
[126]PUSTKOWSKA, Malina Harpagan Gdańsk 36 42.58/22 / / 0mp 59.58
[128]TREPCZYŃSKA, Hanna UKS Orientuś Łódź 1325286 30.02/8 / / 0mp 45.08
[130]WŁODARCZYK, Alicja UKS Traper Złocienie 13805070 34.27/13 / / 0mp 29.52
[133]PORADA, Michał OLBnO 88 0mp 36.04
Preliminary total class results : WM12-14B 1.S 2.S Tot. 2.S 3.S Tot. 3.S
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1 [1123]WALA, Aleksandra KS Kościelec Chrzanó 61 05077 21.26/2 39.05/5 60.31/2 23.36 84.07
2 [1110]KAMIŃSKA, Aleksandra MKS Paulinum Jelenia 73 05412 20.14/1 33.17/2 53.31/1 32.19 85.50
3 [1118]MOL, Adam HKS Azymut Mochy 39 05391 23.45/4 37.47/4 61.32/4 29.56 91.28
4 [1113]KŐSZEGVÁRI, Bálint KFKI Budapest 52 28.59/12 39.11/6 68.10/5 32.32 100.42
5 [1120]REDZYNIA, Zofia UKS Azymut Pabianice 12404595 26.18/9 48.38/10 74.56/8 26.49 101.45
6 [1114]KOŚĆ, Krystian UKS Azymut Siedliska 1254885 25.13/7 36.12/3 61.25/3 46.26 107.51
7 [1124]ŻUCZKOWSKA, Oliwia UKS GOK Galewice 12804335 25.35/8 45.29/9 71.04/6 37.38 108.42
8 [1104]HALINOWSKI, Jakub UKS Azymut Siedliska 12505106 28.20/11 45.10/8 73.30/7 38.21 111.51
9 [1121]SZAREK, Wiktor UKS Azymut Siedliska 12505108 25.11/6 51.01/12 76.12/9 36.12 112.24
10 [1122]TUR, Mikołaj UKS Azymut Siedliska 12505493 43.40/17 42.28/7 86.08/11 34.55 121.03
11 [1103]FORYSTEK, Szymon WKS Wawel Kraków 150 38.39/16 48.51/11 87.30/12 43.59 131.29
12 [1119]PIEKIELNA, Maja MUKS Junior Ochędzyn 76 26.18/9 54.04/13 80.22/10 57.53 138.15
13 [1109]JARCZAK, Marika MUKS Junior Ochędzyn 76 46.21/18 72.27/15 118.48/13 38.00 156.48
14 [1101]ADAMIAK, Amelia UKS Azymut Siedliska 12504937 49.29/19 71.28/14 120.57/14 50.31 171.28
[1116]ŁĄTKOWSKA, Gabrysia KB MANIAC Poznań / S 51 MISPUNCH / 76.42/16 DISQ / MISPUNCH DISQ
[1115]LENDZIOSZEK, Leszek KOS Warszawa 57 04736 29.55/13 MISPUNCH / DISQ / 29.23 DISQ
[1117]MIELKO, Zuzanna UKS Azymut Siedliska 12504362 33.25/15 MISPUNCH / DISQ / 44.30 DISQ
[1107]HYLA, Natalia UKS Kometa Gliwice 13005225 31.48/14 MISPUNCH / DISQ / 32.40 DISQ
[1105]HAŁUCHA, Milena WKS Wawel Kraków 150 MISPUNCH / 32.36/1 DISQ / 26.13 DISQ
|